Üniversite-Sanayi iş birliğini somut örnekler ile geliştirmek Proje Ofisinin misyonu içerisinde bulunmaktadır. Bugüne kadar Proje Ofisi olarak 20’den fazla üniversite-sanayi projesi kapsamında alanında uzman üniversite öğretim üyeleri ile firma eşleştirmesi yapılmıştır. Bu kapsamda Proje Ofisi, altyapısı uygun olan ancak Ar-Ge proje fikri bulunmayan şirketlere alanında uzman üniversite öğretim üyelerinin de desteği ile yeni araştırmalar sonucu yeni fikirler ortaya çıkması açısından ofisimizin verdiği önemli hizmetlerdendir. Ayrıca projelerinde teknik danışmanlık ihtiyacı olan firmalar için akademik danışmanlık bulunarak projenin bilimsel gelişimi garanti altına alınmaktadır.

Ayrıca Adana Organize Sanayi Bölgemizde sanayicilerimiz ve çalışanlarının lisansüstü eğitim almaları için gerekli çalışmalar yapılıyor olup altyapının hazırlanmasının ardından “Yerinde Lisansüstü Eğitim” gerçekleştirilecektir. Böylece hem akademik olarak kendini geliştirmek isteyenler için zamandan tasarruf yapılacak ve uygun programlarla işleri aksamadan faydalanmaları sağlanacak hem de bölgemizin kalkınması sağlanacaktır.

Bütün bunların yanı sıra Üniversite- Sanayi iş birliği ile birlikte, üniversite öğrencilerinin bölgemizdeki sanayi kuruluşlarından stajyerlik yapmaları için öğrenci firma eşleştirmesi yapılıyor olup hem sürekli olarak kalifiye çalışan yetiştirilmesine katkı sağlanmakta olup hem de firmalarımızın ihtiyaçları karşılanmaktadır.