ENERJİ YÖNETİM BİRİMİ

02.05.2007 tarih ve 26510 sayılı resmi gazetede yayımlanan “5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanunu” Madde 7 – a – (1) fıkrası gereğince “Organize Sanayi Bölgelerinde, bölgedeki 1000 TEP ‘ten daha az enerji tüketimi bulunan endüstriyel işletmelere hizmet vermek üzere enerji yönetim birimi kurulur.”

25.10.2008 tarih ve 27035 sayılı resmi gazetede yayımlanan “Enerji Kaynaklarının ve Enerjinin Kullanımında Verimliliğin Artırılmasına Dair Yönetmelik” 9. Madde ve 3. fıkrası gereğince “Yıllık toplam enerji tüketimi 1000 TEP ‘ten az olan endüstriyel işletmelere yönelik çalışmalar yapmak üzere, organize sanayi bölgelerinde enerji yöneticisinin sorumluluğunda enerji yönetim birimi kurulur.

Yukarıda bahsi geçen ilgili kanun ve yönetmelik gereğince Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü’ nde 2011 yılında Enerji Yönetim Birimi oluşturulmuş, teknik elemanlar ilgili sertifikaları almaktadırlar. Buna istinaden TS EN ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi : 2011 Belgesi de alınmıştır.

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesindeki bulunan 1000 TEP ‘ten daha az enerji tüketimi bulunan endüstriyel işletmelere Enerji Verimliliği Etüt Ölçüm Hizmeti, Sosyal Bilinçlendirme eğitimleri, Enerji verimliliği olarak tesislerinde ne yapılabileceği, Güç Kalitesi, Panolar, Reaktif Güç Kompanzasyonu, Dengesizlik gibi konularda  yardımcı olunacaktır.

Faaliyet Alanlarımız

Termal Kamera Ölçümü

 Ultrasonik Hava Kaçak Ölçümü

 Enerji Analizörü (Harmonik) Ölçümü

 Baca Gazı Analizi

 Ultrasonik Akış (Debi) Ölçümü

 İnfrared Sıcaklık Ölçümü

 Ses Seviyesi Ölçümü

 Lüxmetre

 Takometre

 Bağıl Nem Ölçümü

 Hava Debimetresi

Başvuru Formu

    Gördüğünüz karakterleri yazınız. captcha