ADANA HACI SABANCI ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ (AOSB)

Adana-Ceyhan D-400 Karayolu üzerinde, Yakapınar (Misis)’in kuzeyinde tarıma elverişli olmayan 1590 hektar alan üzerine 29.03.1973 tarih 7/6177 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile kurulmuş ve oluşturulan ilk Müteşebbis Heyet 21.04.1977 tarihinde göreve başlamıştır.

Bölgeye ulaşım karayolu, demiryolu ve havayolu ile sağlanmaktadır. AOSB Adana havalimanına 28 km, Mersin Limanına 98 km, İskenderun Limanına 80 km, Yumurtalık Limanına 40 km uzaklıktadır. Bölgenin güneyinden D-400 Devlet Karayolu ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) demiryolu, kuzeyinden TEM Otoyolu geçmektedir.

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi sahip olduğu Bölge Müdürlüğü Binası ve Sosyal Tesisleri, Ortak Sağlık Güvenlik Birimi, Çukurova Üniversitesi (Ç.Ü.) AOSB Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu, Özel Teknik Meslek Lisesi, Çarşı Alışveriş Merkezleri, Bankalar, Noter, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Merkez Müdürlüğü, Gümrük Müdürlüğü Şubesi, Türk Telekom Santrali ile Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) Binası, Fiber Optik Kablo Atlyapısı ve Polis Noktası ile sanayicilerimizin hizmetindedir.

Stratejik Amaçlar

Sanayiciye yönelik hizmetlerinin geliştirilmesi (Sanayici memnuniyetinin arttırılması)
Çalışan gelişimi ve memnuniyetini arttırmak
Alan olarak büyümek
Kaynak Yönetimi
Sürdürülebilirliğe katkı sağlamak