Yüksekokul Öğrencileri Atıksu Arıtma Tesisimizi İnceledi

Yüksekokul Öğrencileri Atıksu Arıtma Tesisimizi İnceledi

Öğretim Görevlisi Osman ÖZTUTAR’la birlikte Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgemizdeki (AOSB) Evsel ve Endüstriyel Atıksu Arıtma Tesislerimizi gezdi.

AOSB Arıtma Tesisleri Müdürümüz, Kimya Mühendisi Demet Cavlak GÖÇER, yüksekokul öğrencilerine, tesiste atıksuyun çevre mevzuatlarına uygun şekilde arıtılma süreçlerini gösterdi. Öğrenciler, burada atıksuya uygulanan fiziksel, kimyasal, biyolojik arıtmayı, koku giderme üniteleri, laboratuvar ile otomasyon sistemlerini inceledi.

 

“TECRÜBELERİMİZİ PAYLAŞIYORUZ”

AOSB Arıtma Tesisleri Müdürümüz GÖÇER, öğrencilerin arıtma tesislerindeki gezilerinin her açıdan faydalı olacağına inandığını belirterek, onlarla mesleki bilgi ve tecrübelerini paylaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti. Gençlere kapılarının her zaman açık olduğunu vurgulayan Göçer, “Sadece organize sanayi bölgesi için değil çeşitli projelerle herkese faydalı olmak istiyoruz. Öğrencilerin tesislerde yaptıkları gezileri sosyal sorumluluk projeleri açısından da önemli buluyoruz. Öğrencilere katkı sağladığına inandığımız projelerin içinde her zaman yer almaya hazırız” diye konuştu. 

 

“AOSB YÖNETİMİMİZE TEŞEKKÜR ETTİLER”

“Çevre Koruma” dersi kapsamında Evsel ve Endüstriyel Atıksu Arıtma Tesislerimizi inceleyen öğrenciler,  atıksuyun işletme teknikleri ile atık suyun çevre mevzuatlarına uygun bir şekilde arıtılarak deşarj edilmesi için hangi süreçlerden geçtiğini yakından inceleme fırsatı bulduklarını belirterek, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanımız Bekir SÜTCÜ ile yönetim ve denetim kurulu üyelerimize teşekkür etti. Öğrenciler, tesisimizde hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Yayın Tarihi: 14/12/2017
Görüntüleme: 601