Yalın Yolculukta Kilometre Taşları ve Deneyimler

Yalın Yolculukta Kilometre Taşları ve Deneyimler

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölge Müdürlüğümüzün (AOSB), işletmelerin verimlilik ve kalitelerinin arttırılmasına yönelik olarak gerçekleştirdiği çalışmalar kapsamında, sanayicilere ve çalışanlarına yönelik “Yalın Yolculukta Kilometre Taşları ve Deneyimler” konulu seminer düzenlendi.

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölge Müdürlüğümüz ve Kastamonu Entegre Yönetim Sistemleri İşbirliği’nde, AOSB Seyhan Toplantı Salonumuzda gerçekleştirilen seminerde; işletmelerde uygulanan süreç ve sistemlerin gelişmesine katkı sağlayan, işletme içi yetenekleri ortaya çıkarıp israfları azaltarak tasarruf yöntemlerini harekete geçiren "Kalite Çemberleri Uygulaması”nın detayları paylaşıldı.

"Yalın Yolculukta Kilometre Taşları ve Deneyimler" konulu seminere, Kastamonu Entegre Adana Fabrika Direktörü Ergin Turan ve Kalite Sistemleri Geliştirme Müdürü Onur Yılmaz, konuşmacı olarak katıldı.

Konuşmacılar; verimlilik ve yalın üretim konusunda muhtelif ülkelerdeki işletmelerinde önemli çalışmalar yapan Kastamonu Entegre’nin yalın üretim süreciyle ilgili gerçekleştirdiği çalışmalar, karşı karşıya kaldığı sorunlar ve elde edilen başarılarla ilgili örneklerin yer aldığı sunumlar gerçekleştirdiler.

Seminer kapsamında, yalın araçları arasında yer alan SMED, Kaizen/Kalite Çemberleri ve 5S Uygulama örnekleri bizzat projeleri gerçekleştirilen ekipler tarafından detaylı şekilde anlatıldı.

Bölgemizde faaliyet gösteren işletmelerde göz ardı edilen karları ortaya çıkarmak amacıyla "Kalite Çemberleri" oluşturularak, kalite, verimlilik ve etkinlik alanlarındaki problemlerin analiz edilmesi ve iyileştirilmelerin sağlanması amacıyla düzenlenen seminer yoğun ilgi gördü.

Yalın dönüşümü gerçekleştirmek isteyen işletmeler açısından önemli bir fırsat olan seminere, AOSB Yönetim Kurulu Üyemiz Mehmet Nedim Büyüknacar, AOSB Bölge Müdürümüz Ersin Akpınar, Kadın Sanayiciler Platformu üyeleri, sanayicilerimiz ve çalışanları katıldı.

Konuşmacılar; oldukça verimli geçen seminer sonunda, katılımcıların sorularını da yanıtladılar

Yayın Tarihi: 24/07/2019
Görüntüleme: 391