Valimiz Demirtaş, sanayinin kadın çalışanlarını “Çiçek” vererek kutladı

Valimiz Demirtaş, sanayinin kadın çalışanlarını “Çiçek” vererek kutladı

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgemizde (AOSB) faaliyet gösteren firmalara ziyaretini sürdüren Adana Valimiz Mahmut Demirtaş, “Dünya Kadınlar Günü” nedeniyle sanayi tesislerinin kadın çalışanlarını çiçek vererek kutladı.

Valimiz Demirtaş, AOSB Başkanımız Bekir Sütcü’nün de katılarak, Organize Sanayi Bölgemizin genel yapısı ile üretici firmalara yönelik hizmetler hakkında bilgiler verdiği firma ziyaretleri sırasında üretmenin ve istihdam yaratmanın önemine dikkati çekti.

Valimiz Demirtaş, ziyaretlerine Dünyanın önde gelen dokuma kumaş üreticilerinden biri olan Kimteks Tekstil ile başladı. Fabrika girişinde; Genel Müdür Zeki Özkan, Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı Ayça Çelik ve firmanın kadın çalışanları tarafından karşılanan Valimiz Demirtaş, tesis hakkında bilgi aldı.

Adana’nın yatırım potansiyelinin güçlenmesi, üretim, istihdam ve ihracatın arttırılması ve yeni yatırımların kazandırılmasına yönelik tüm gayretlerin destekçisi olmaya devam edeceklerini vurgulayan Valimiz Demirtaş, sanayicilerimizi çabalarından dolayı kutladı.

Daha sonra Türk alüminyum sektörünün önde gelen kuruluşlarından Zahit Alüminyum’u ziyaret eden Valimiz Demirtaş’ı firmanın kurucusu Zahit Balbay ile Yönetim Kurulu Üyesi Elif Balbay Öz karşıladı.

Valimiz Demirtaş'a çalışmaları hakkında bilgi veren Balbay, "Aluminance" ve "Vetrina" markaları ile alüminyum profil ile kompozit panel, “Zahit” markası ile alüminyum profil, Solarfield markası ile de gün ışığını elektrik enerjisine dönüştüren fotovoltaik güneş paneli üretimi gerçekleştirdiklerini bildirdi. Balbay, Türkiye’nin 512’inci, Adana’nın ise 3’üncü Ar& Ge Merkezi’ni kurduklarını anımsatarak, yeni yatırımları konusunda da bilgiler verdi.

Anadolu Kuruyemiş Fabrikasını da ziyaret ederek, burada firma sahibi Ömer Özgen tarafından konuk edilen Valimiz Demirtaş, kuruyemiş sektörü ile ilgili bilgiler aldı. Tüm ziyaretlerinde sanayi kuruluşlarının kadın çalışanlarını “Dünya Kadınlar Günü” nedeniyle çiçek vererek kutlayan Vali Demirtaş, bölgede faaliyet gösteren tüm firmaların yanında olduklarını kaydetti.

Yayın Tarihi: 08/03/2018
Görüntüleme: 566