Valimiz Demirtaş, AOSB yönetimimizi kutladı

Valimiz Demirtaş, AOSB yönetimimizi kutladı

Valimiz Mahmut Demirtaş, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgemizin (AOSB) 12.Olağan genel kurulunda yeniden başkan seçilen Başkanımız Sayın Bekir Sütcü ve yönetim kurulu üyelerimize “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu.

Vali Demirtaş, genel kurulda üyelerimizin tam desteğini alarak güven tazeleyen AOSB Yönetim Kurulu Başkanımız Sütcü, Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Ömer Kaya, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Yusuf Kara, Selahattin Onatça, Mehmet Nedim Büyüknacar, Denetim Kurulu Üyelerimiz Hilal Atilla Aksöz, Mustafa Fidan ve Bölge Müdürümüz Mustafa Keskin’i tebrik etti.

Başkanımız Sütcü ve yönetim kurulu üyelerimize yeni görevlerinden başarılar dileyen Demirtaş, AOSB’nin kentin ve ülkenin ekonomisine önemli katkılar sağladığını vurguladı.

AOSB Başkanımız Bekir Sütcü de iade-i ziyaretinden büyük mutluluk duydukları Vali Demirtaş’a teşekkür etti. Bölgede yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgiler veren Sütcü, AOSB’nin ülkenin en gelişmiş sanayi bölgelerinden biri olduğunu ve yaklaşık 40 bin kişiye istihdam sağlandığını kaydetti.

Bölgede daha fazla “yatırım, üretim ve istihdam” oluşturmak için var güçleriyle çalıştıklarının altını çizen Sütcü, yönetim kurulu üyeleriyle her zaman istişare kültürüne bağlı kalarak hareket ettiklerini söyledi.

Kentin ekonomik kalkınması için tüm kamu kurum ve kuruluşları, odalar, meslek örgütleriyle uyum içerisinde çalıştıklarını belirten Sütcü, 2015-2018 yılları arasında toplamda 132 milyon TL yatırım gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Sütcü, büyük yatırım olarak; kullanma suyu 2. Arıtma Tesisi, ishale hatları, su depoları, mevcut alan elektrik hatlarının yer altına alınması ve ilave alanın tüm altyapılarıyla tamamlandığını hatırlattı.

Vali Demirtaş’a “AOSB Sanayi Kenti Projesi” hakkında bilgiler veren Bekir Sütcü, “OSB’de istihdam edilen 40 bin çalışanın yüzde 80’i bölge dışından geliyor. Sanayi Kentinin kurulması ile şehir içi trafik yoğunluğu azalacaktır. Ulaşımda geçen zaman kaybı ve yorgunluk en aza inecektir. Çalışanların işletmelere olan aidiyet duygusu artacaktır. Bin 200 konutluk Sanayi Kentte; işçi ve işverenleriyle 4 bin nüfusluk bir ekonomi oluşacaktır. Okulları, camileri, parkları, sağlık tesisleri ve yeşil alanlarıyla modern bir yaşam merkezi kurulması hedeflenmektedir.” diye konuştu.

 

Yayın Tarihi: 20/04/2018
Görüntüleme: 447