Valimiz Demirtaş AOSB Arıtma ve Kullanma Suyu Tesislerimizi Ziyaret Etti

Valimiz Demirtaş AOSB Arıtma ve Kullanma Suyu Tesislerimizi Ziyaret Etti

Adana Valimiz Mahmut Demirtaş, AOSB Yönetimimiz ile bir araya gelerek Arıtma Tesisi ve Kullanma Suyu tesislerimizde ziyaretlerde bulundu.

Adana Valimiz Mahmut Demirtaş, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgemizi ziyaret ederek, Yönetim Kurulumuz ile bölgedeki bazı tesislerde incelemelerde bulundu.

Vali Demirtaş’ı, AOSB Yönetim Kurulu Başkanımız Bekir Sütcü, Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Ömer Kaya Yönetim Kurulu Üyelerimiz Yusuf Kara, Selahattin Onatça ve Nedim Büyüknacar, Denetim Kurulu Üyemiz Hilal Aksöz ile Bölge Müdürümüz Ersin Akpınar karşıladı.

Atık Su Arıtma tesisimizi de gezen Vali Demirtaş’a bilgi veren AOSB Yönetim Kurulu Başkanımız Bekir Sütcü, tesislerin Avrupa standartlarında olduğuna dikkati çekti.

Başkanımız Bekir Sütcü, Kullanma Suyu Tesisimizin 72.000 m3/gün kapasiteye sahip olduğunu, Ceyhan Nehri’nden alınan suyun arıtılarak bölgemizdeki fabrikalara kullanma suyu olarak verildiğini ifade etti. Başkan Sütcü, “ Tesise ilave olarak 150.000 m3/gün kapasiteli Kullanma Suyu 2.Arıtma Tesisinin yapımı tamamlanarak işletme sürecine başlanmıştır. Tesisin bugünkü değeri yaklaşık 13 milyon Euro’dur” dedi.

Başkanımız Sütcü, Atık Su Arıtma Tesisimizin inşaat kısımları, mekanik ve elektrik donanımları ile 72.000 m3/gün kapasiteye cevap verecek seviyede ve tesisin bugünkü değerinin yaklaşık 10 milyon Euro olduğunu sözlerine ekledi.

Yayın Tarihi: 12/11/2019
Görüntüleme: 483