VALİLİK VE AOSB BAŞKANLIĞIMIZ ARASINDA KAMULAŞTIRMA PROTOKOLÜ İMZALANDI

VALİLİK VE AOSB BAŞKANLIĞIMIZ ARASINDA KAMULAŞTIRMA PROTOKOLÜ İMZALANDI

 

AOSB Başkanımız Bekir SÜTCÜ:

AOSB’mizin 20 - 30 yıl sonrasını planlıyoruz

 

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgemiz (AOSB) büyümeye devam ediyor. 16 milyon metrekarelik arazi üzerinde, yaklaşık 40 bin çalışanı ile 500’e yakın sanayi kuruluşunun üretim yaptığı Bölgemizde yatırımcılara arsa temin etmek için 1000 dönümlük yeni bir alan kamulaştırılıyor.

 

Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından yürütülecek kamulaştırmaya ilişkin protokol Vali Mahmut Demirtaş ile AOSB Yönetim Kurulu Başkanımız Bekir Sütcü arasında imzalandı. Vali Yardımcısı Murat Süzen ve AOSB Bölge Müdürümüz Mustafa Keskin’in de hazır bulunduğu törende; Vali Demirtaş, AOSB 4’üncü ilave alan kamulaştırma iş ve işlemleriyle ilgili protokolün hayırlara vesile olmasını diledi.

 

Vali Demirtaş, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yazısıyla alınan kamulaştırma kararına istinaden düzenlenen törende, Türkiye’nin 2023 ekonomik hedeflerine ulaşması için sanayicilere önemli görevler düştüğüne işaret etti. Demirtaş, bu çerçevede devletin son yıllarda önemli atılımlar gerçekleştirdiğini vurguladı. Valilik olarak bu noktada yapılacak her türlü çalışmanın arkasında olacaklarını hatırlatan Demirtaş, hizmetlerinden dolayı AOSB Başkanımız Bekir Sütcü ve yönetim kuruluna teşekkür etti.

 

“ÖNÜMÜZDEKİ 20-30 YILI PLANLIYORUZ”

 

AOSB Başkanımız Bekir Sütcü ise hizmetlerini üretirken kısa vadeli düşünmediklerini, 20-30 yıl sonrasını düşünerek hareket ettiklerini bildirdi.

 

OSB’nin Türkiye’de sayıları 300’ü bulan OSB’ler arasında 5’inci sırada yer aldığını belirten Sütcü, metrekaresi 150 TL’den en uygun arsanın, en uygun su ve elektrik ücretlerinin de yine bölgelerinde olduğunu ifade etti.

AOSB Başkanımız Sütcü, bölgede yer almak isteyen yatırımcılara, arsa bedellerinde yüzde 10 peşinatla çeşitli vade imkanı tanıdıklarına da dikkat çekti.

 

Türkiye Kalite Derneği (KALDER)’nin eğitimlerini tamamlayıp, Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı / European Foundation For Quamity Management (EFQM) denetimlerinden başarıyla geçerek, Mükemmellikte yetkinlik için tanımlanan 4 yıldız ödülünü almaya hak kazanan ilk ve tek OSB olduklarını anımsatan Sütcü, “Bölgemizde faaliyet sürdüren yatırımcılarımızın sorunsuz ve kesintisiz üretim yapabilmeleri için tüm tedbirleri alıyoruz.” dedi.

 

Yayın Tarihi: 27/02/2018
Görüntüleme: 730