TÜİOSB Yönetim Kurulu üyelerinden, Bölgemize ziyaret

TÜİOSB Yönetim Kurulu üyelerinden, Bölgemize ziyaret

AOSB Yönetim Kurulu Başkanımız Sütcü: “Tarımsal Ürün İşleme İhtisas Organize Sanayi Bölgeleri de, Organize Sanayi Bölgelerimiz kadar önemli”

ADANA - Mersin-Tarsus Tarımsal Ürün İşleme İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TÜİOSB) Yönetim Kurulu üyeleri, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgemizi (AOSB) ziyaret etti.

Tarsus Kurbanlı Köyü sınırları içinde Evci deresi mevkiinde, yüzde 99.8’i hazine arazisi olan alan üzerinde kurulacak olan ve altyapı çalışmalarına başlanan TÜİOSB’ın Yönetim Kurulu Başkanı Gül Akyürek Balta ve Yönetim Kurulu üyeleri Abdülhamit İzol, Rasim Narin ve TÜİOSB Bölge Müdürü Vekili Ebru Karalar Akdeniz, AOSB Yönetim Kurulu Başkanımız Bekir Sütcü, AOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Ömer Kaya ve AOSB Bölge Müdürümüz Mustafa Keskin’i ziyaret ettiler.

Tanışma ve ortak çalışmalar gerçekleştirmek üzere gerçekleştirilen ziyarette TÜİOSB Yönetim Kurulu üyeleri, Sütcü, Kaya ve Keskin ile AOSB Başkanlık Binamızı, yatırımcılara tahsis edilebilecek durumda olan genişleme alanımızı ve Enerji Yönetim Birimimizi gezdiler.

SÜTCÜ, AOSB İLE İLGİLİ BİLGİLER VERDİ

AOSB Yönetim Kurulu Başkanımız Bekir Sütcü, TÜİOSB yöneticilerine, AOSB’nin kuruluşu, yatırımlar ve yeni projelerle ilgili bilgiler verdi.

AOSB genelinde yaklaşık 40 bin kişinin istihdam edildiğini belirten Bekir Sütcü, “Sanayi bölgemizde yatırımcılara uygun fiyatla arsa tahsis ederek istihdamı artırma çabasındayız. Türk Sanayisinin Güney’deki Üssü konumunda olan Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgemizdeki sanayi parsellerimizin toplam alanı 10 bin 748 dönüm. Yatırımcılarımıza tahsis edilebilecek durumda olan ve farklı yüzölçümlerine sahip 41 adet sanayi parselimiz bulunmaktadır. Tahsis edilebilecek arsaların toplam alanı ise 438 dönüm. Yatırımcılarımız için alt ve üst yapısı hazır, sorunsuz bir bölgede, hiç bir ilave ücret talep etmeden, metrekaresi 150 TL gibi sembolik bir ücretle arsa sahibi olma fırsatı sunuyoruz” dedi.

TÜİOSB YÖNETİCİLERİNE DESTEK SÖZÜ

Sütcü, TÜİOSB Başkanı Gül Akyürek Balta ve yönetim kurulu üyelerine, çalışmalarında destek olacaklarını ifade ederek, “Tarımsal Ürün İşleme İhtisas Organize Sanayi Bölgeleri de, Organize Sanayi Bölgelerimiz kadar önemli. Her sanayi bölgesi, ülkemiz ve bulunduğu yörelerin kalkınması ile istihdamda önemli rol oynuyor. TÜİOSB yöneticilerine, bilgi ve deneyimlerimizi aktarmaktan mutluluk duyacağız” diye konuştu.

Yayın Tarihi: 03/08/2018
Görüntüleme: 470