Tekstil sanayicisi daha fazla ihracat hedefliyor

Tekstil sanayicisi daha fazla ihracat hedefliyor

AOSB’nin kadın sanayicileri Oğuz Tekstil’in konuğu oldu.

Adana Hacı Sabancı OSB Yönetim Kurulu Başkanlığımız ile koordineli olarak faaliyet gösteren AOSB Kadın Sanayiciler Platformumuz, firma ziyaretleri kapsamında Oğuz Tekstil’in konuğu oldu.

Kadın sanayicilere tesisleri gezdirerek, üretimleri konusunda bilgi veren şirket yöneticilerinden Gizem Uçurum, 1974 yılında kumaş ticareti yaparak çalışmalarına başlayan Oğuz Tekstil’in, 1996 yılından itibaren üretime geçtiğini ve bugün üretiminin yüzde 70’ini ihraç ettiğini söyledi.

Tam entegre tesislerindeki üretimleri ile 30 ülkeye ihracat yaptıklarını belirten Gizem Uçurum, “Türkiye ihracatında ilk 1000 firma içerisindeyiz. Son 5 yıldır İSO’nun ilk 500 listesinde bulunuyoruz. Hedefimiz her zaman daha yukarılarda yer almaktır. 2018 yılı tüm olumsuz koşullara rağmen firmamız açısından olumlu geçti. Bu yıl daha fazla ihracat hedefliyoruz” dedi.

AR&GE Merkezlerinde yaptıkları çalışmalar hakkında da bilgi veren Gizem Uçurum, Oğuz Tekstil olarak 1.300, grup olarak ise 3000 kişiye istihdam sağladıklarını ve en fazla kadın istihdam eden firma olduklarını ifade etti.

Konukları ziyaret eden Oğuz Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı İsrafil Uçurum ise kadın sanayicileri birlik ve beraberlikleri ve dayanışmalarından dolayı kutladı. Uçurum, kadın eli dokunan işlerin daha bereketli olduğunu belirterek, bu nedenle her zaman daha fazla kadın istihdam etmeye özen gösterdiklerini bildirdi.

Toplantı ve konuşmaların ardından Adana Organize Sanayi Bölgemizde hizmet veren Çukurova Ortak Sağlık ve Güvenlik birimi eğitmenlerinden Zühre Azazi, maketler de kullanarak uygulamalı ilk yardım eğitimi verdi.

İlkyardım konusunda doğru bilinen yanlışlardan söz eden Zühre Azazi, kadın sanayicilerin sorularını da yanıtladı.

Yayın Tarihi: 11/01/2019
Görüntüleme: 394