Tayland’ın Ankara Büyükelçisi Ekarohit ve beraberindeki heyet, Bölgemizi ziyaret etti

Tayland’ın Ankara Büyükelçisi Ekarohit ve beraberindeki heyet, Bölgemizi ziyaret etti

Tayland’ın Ankara Büyükelçisi Phantipha Iamsudha Ekarohit ve beraberindeki heyet, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgemize (AOSB) ziyaretlerinde, AOSB Bölge Müdürümüz Mustafa Keskin tarafından karşılandı.

AOSB Bölge Müdürümüz Mustafa Keskin, Büyükelçi Ekarohit ve beraberindeki heyete, bölgemizin kuruluşu, yatırımlar ve yeni projelerle ilgili bir sunum gerçekleştirdi.

Sunumunda, AOSB genelinde yaklaşık 40 bin kişinin istihdam edildiğini belirten Keskin, “Türk Sanayisinin Güney’deki Üssü konumunda olan Bölgemiz, 16 milyon metrekarelik alanda 5 kıtadan yatırımcıların bulunduğu, 441 işletmede yaklaşık 40 bin kişinin istihdam edildiği bir Organize Sanayi Bölgesi konumundadır. Bölgemizde toplam 10 bin 748 dönüm sanayi parsellerimiz bulunmaktadır. Yatırımcılarımıza tahsis edilebilecek durumda olan ve farklı yüzölçümlerine sahip 41 adet sanayi parselimiz var. Tahsis edilebilecek arsaların toplam alanı ise 438 dönümdür. Yatırımcılarımız için alt ve üst yapısı hazır, sorunsuz bir bölgede, hiç bir ilave ücret talep etmeden, metrekaresi 150 TL gibi uygun bir ücretle arsa sahibi olma fırsatı sunuyoruz” dedi.

AOSB Bölge Müdürümüz Keskin, Büyükelçi Ekarohit’e, Taylandlı yatırımcılarla iş birliğine hazır oldukları mesajı vererek, özellikle ülkesindeki teknoloji firmalarını yatırıma davet etti.

Tayland’ın Ankara Büyükelçisi Phantipha Iamsudha Ekarohit ise AOSB Bölge Müdürümüz Keskin’e, sunumu nedeniyle teşekkür etti.

Büyükelçi Ekarohit, iki ülke arasındaki diplomatik ilişkilerin başlamasının 60’ıncı yıl dönümünü kutladıklarını ifade ederek, ülkesindeki sektörlerle ilgili bilgiler verip, Tayland ve Türkiye arasındaki yatırım ve ticari ilişkileri geliştirmeyi amaçladıklarını kaydetti.

Büyükelçi Ekarohit ve beraberindeki heyet, daha sonra bölgemizi gezdi.

Yayın Tarihi: 15/08/2018
Görüntüleme: 379