Sarıeroğlu, “Kadınlar Günü”nü Bölgemizde Kutladı.

Sarıeroğlu, “Kadınlar Günü”nü Bölgemizde Kutladı.

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sarıeroğlu;

“Adanalı kadın sanayicilerimizle gurur duyuyoruz”

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekilimiz Jülide Sarıeroğlu, kadın sanayicilerimizle gurur duyduklarını belirterek, “Her biri ayrı bir başarı hikayesi yazıyor” dedi.

Sarıeroğlu, “Dünya Kadınlar Günü”nü Adana Organize Sanayi Bölgemizdeki kadın sanayicilerimiz ve kadın çalışanlarla birlikte geçirdi.

Bölgemizdeki Kimteks Tekstil’de kadın sanayicilerimiz ve tesislerdeki kadın çalışanlarla buluşan Sarıeroğlu, fabrikaya gelişinde AOSB Başkanımız Bekir Sütcü, Yönetim Kurulu Üyemiz Yusuf Kara, Kimteks Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Gözek, AOSB Bölge Müdürümüz Ersin Akpınar, Kadın Sanayiciler Platformu Temsilcimiz Ayça Çelik, kadın sanayicilerimiz ile tesislerin kadın çalışanları tarafından karşılandı. Kadın işçilerin çiçekler sunduğu Sarıeroğlu, daha sonra onlarla birlikte yemek yedi, sohbet etti.

AOSB Başkanımız Bekir Sütcü, Sarıeroğlu’nu konuk etmekten duydukları memnuniyeti dile getirerek, sanayicilere olan duyarlılığı, ziyaretleri ile sağladığı motivasyon ve verdiği desteklerden dolayı da teşekkür etti.

“AOSB’DE KADIN DOSTU BAŞKAN VAR”

Yemeğin sonunda bir konuşma yapan Jülide Sarıeroğlu, AOSB’deki sanayicilerin gerek tüm çalışan haklarına gerekse kadın haklarına son derece saygılı olduğunu, buradaki tesislerle ilgili şikayet duymadıklarını belirterek, “20 yıldır, hatta daha fazla süre aynı işyerinde çalışanlar var. Çünkü, burada kadın dostu bir Başkan var. Sayın Bekir Sütcü beye bu nedenle bir kadın olarak ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Sarıeroğlu, kadın sanayicilerimizi de kutlayarak, adeta bir başarı hikayesi yazdıklarını, bununla da gurur duyduklarını belirtti.

Hükümetlerinin kadınlara ilişkin yaptığı düzenlemelere de dikkati çeken Sarıeroğlu,“Yaptığımız düzenlemelerle kadınlarımızın çalışma hayatını kolaylaştırdık. Kadın erkek hep birlikte gayemiz ülkemizi daha çok ileriye götürmek” diyerek, şöyle devam etti:

“Daha fazla sayıda fabrikamızın açılması, daha çok sayıda emekçimize iş alanı açılması ve buralarda gençlerimizin çalışması, onların enerjilerinin bu alanlarda daha fazla yer almasıyla Türkiye güçlü bir kalkınma hamlesi yapar. Sizler, bunun için iyi örneklersiniz.”

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Türkiye’nin daha hızlı koşması, gelecek nesillere daha güçlü Türkiye bırakabilmesinin yolunun da sanayi alanlarının güçlenmesinden, iş insanlarının daha güçlü yatırımlar yapmasından ve nitelikli iş gücünden geçtiğini vurgulayarak,” Bir yandan nitelikli iş gücümüzü yetiştirip, bir yandan gençlerimize geniş iş sahaları açmak istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

Yayın Tarihi: 11/03/2019
Görüntüleme: 257