SANAYİCİLERDEN KIZILAY’A DESTEK

SANAYİCİLERDEN KIZILAY’A DESTEK

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Müdürlüğü ve Kızılay Adana Şube Başkanlığı’nın iş birliğiyle 2020 yılının ilk kan ve kök hücre bağışı gerçekleştirildi.

Türk Sanayisinin Güneydeki üssü konumunda bulunan, bölge ve ülke ekonomisine yaptığı katkıların yanı sıra sosyal sorumluluk projeleriyle de fark yaratan Kızılay gönüllüsü AOSB’de, sanayiciler ve bölge çalışanları kan ve kök hücre bağışında bulundular.

Kızılay’ın tam donanımlı gezici kan bağışı ekibinin, AOSB Bölge Müdürlüğü binasında kurduğu stantlarda, gerekli tetkikler yapıldıktan

sonra kan bağışları alınan AOSB ailesi, tanımadıkları insanlara hayat verecek olmanın huzurunu yaşadılar.

Kızılay Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, AOSB ailesinin her yıl düzenli olarak kan bağışında bulunduğunu belirterek, bu konuda öncü olan AOSB Bölge Müdürlüğü’nü duyarlılığından dolayı kutladı.

Kış aylarında kan stoklarının azaldığını, bu nedenle de yapılan bağışların daha büyük önem taşıdığını kaydeden Saygılı, “Bir yandan üretim yaparak ülke ekonomisine katkı sunan, diğer yandan yarattığı istihdamla binlerce vatandaşımıza ekmek kapısı olan AOSB tüm bunların yanı sıra gerçek bir Kızılay gönüllüsüdür. Başta Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Bekir Sütcü ve yönetimi olmak üzere tüm sanayicilere ve çalışanlarına, her yıl gösterdikleri destekten ve örnek davranışlarından dolayı Türk Kızılay’ı adına teşekkür ediyorum” dedi.

AOSB Başkanlığında tüm gün süren kan bağışına çok sayıda gönüllü katıldı.

Yayın Tarihi: 26/02/2020
Görüntüleme: 336