RUS TEKSTİLCİLERDEN BÖLGEMİZE ÇIKARMA

RUS TEKSTİLCİLERDEN BÖLGEMİZE ÇIKARMA

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Bölge Müdürlüğümüzün hazırladığı “UR-GE Tekstil Kümelenmesi Projesi’’ kapsamında Adana’ya gelen Rus Heyet, ziyaretlerinin ikinci ve üçüncü gününde, tekstilcilerimizle birebir görüşmeler gerçekleştirdi.

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Bölge Müdürlüğümüz tarafından, Ticaret Bakanlığı’nın desteğiyle hayata geçirilen “UR-GE Tekstil Kümelenmesi Projemiz’’ kapsamında Adana’ya gelen Rus tekstilciler, ziyaretlerinin ikinci ve üçüncü gününde tekstilcilerle birebir görüşmeler gerçekleştirdi ve fabrika ziyaretleri yaptı.

Rusya ile Adana arasında tekstil sektöründeki ticari ilişkileri geliştirmek ve ikili görüşmeler yapılmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen proje kapsamında 50 farklı firmadan toplam 61 kişilik Rus Heyet, Adana Divan Otel’de ikili görüşmeler gerçekleştirdi.

Adana Divan Oteli’nin Yaşar Kemal salonuna kurulan stantları tek tek gezen Rus tekstilciler, Adanalı üreticilerimizle birebir temaslarda bulundu.

Hem ürünleri inceleyen hem de firmaların sorumlularıyla yüz yüze görüşme şansı bulan Rus tekstilciler, Adanalı tekstilcilerimizle iş birliği ve yatırım imkanları hakkında bilgi alışverişi yaparak, yeni iş anlaşmaları için adım attılar.

İhracatı artırmanın yolunun üretimden, üretimi artırmanın yolunun da ihracattan geçtiği gerçeğinden hareketle hayata geçirilen projede Rus Alım heyeti, Divan Oteli’nde yapılan ikili görüşmeler esnasında Türk tekstil sektörünün kalitesini yakından tanıma ürünleri inceleme imkanı buldular.

4 gün boyunca sürecek olan Adana gezisinin üçüncü gününde, Rus Alım Heyeti, AOSB’mizde faaliyet gösteren tekstil fabrikalarını da ziyaret etti.

Divan Otel’deki yüz yüze görüşmelerin ardından OSB’ye hareket eden heyet, gruplara ayrılarak fabrikaları ziyaret etti. Ziyaretler sırasında, Rus tekstilciler Bölgemizde üretim yapan firmaları yakından tanıma ve üretim aşamalarına tanıklık etme fırsatı yakaladılar.

Rus Alım Heyeti tekstil kümemizde yer alan tüm firmaları ziyaret etti.

Yayın Tarihi: 09/09/2019
Görüntüleme: 382