Öğrenciler Sanayicilerden İş Tecrübelerini Öğreniyor

Öğrenciler Sanayicilerden İş Tecrübelerini Öğreniyor

Makser Team Yönetim Kurulu Başkanı Feti Çevik:

‘’Sanayicinin kalifiye olmanın yanı sıra ahlaklı, düzenli, sadık ara elemanlara ihtiyacı var’’

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Bölge Müdürlüğümüz, bölgede bulunan Meslek Lisesi öğrencilerini sanayicilerle buluşturuyor.

Bölgemizde, vakum pres, membran pres ve cnc ahşap işleme makineleri üreten Makser Team Yönetim Kurulu Başkanı Feti Çevik ve Satın Alma Müdürü Sertaç Akman, AOSB Bölge Müdürlüğü ve Okul yönetiminin işbirliğinde gerçekleştirilen programda, Özel Erkan AOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi.

Okulun Konferans salonu’nda düzenlenen ve AOSB Bölge Müdürümüz Ersin Akpınar’ın da katıldığı söyleşide, Makser Team Yönetim Kurulu Başkanı Feti Çevik, sanayicilerin ihtiyaç duyduğu nitelikli ara elemanları yetiştiren lisenin öğrencilerine, iş yaşamındaki tecrübelerini anlattı.

Feti Çevik, öğrencilere stajlarını doğru ve faydalı bir şekilde tamamlamalarının onları iş hayatında bir adım daha ileriye taşıyacağını söyledi. Öğrencilere, tek bir alanda uzmanlaşmaları konusunda öğüt veren Çevik,‘’ Hedefiniz neyse kararlı olun ve o mesleğin, o alanın en iyisi olmaya gayret gösterin. Dünyada her şeyin en iyisi vardır siz de bir şeyin en iyisi olabilirsiniz. Kararsızlık ve farklı alanlar arasında gidip gelmek veriminizi düşürür’’ dedi.

‘’NİTELİKLİ ARA ELEMANLARA İHTİYAÇ VAR’’

Öğrencilerin geleceklerine ışık tutacak ve yön verecek tavsiyelerde bulunan Feti Çevik, teknolojiye ayak uydurmanın ve yakından takip etmenin önemine dikkati çekerek, ‘’Dünya endüstrisi 4.0’a yani insansız üretime dönüşüyor. Sizlerin burada öneminiz ortaya çıkıyor. Sizler Türk sanayisinin ihtiyaç duyduğu nitelikli ara elemanlarsınız. Cep telefonlarınızı, dünyadaki gelişmeleri takip etmek, hangi ülkede ne nasıl üretiliyor öğrenmek için kullanın. Cad Cam, Autocat gibi çizim yazılımlarını mutlaka öğrenin. Biz sanayicilerin sadece işini çok iyi yapan yani kalifiye olmanın yanı sıra ahlaklı, düzenli, sadık ara elemanlara ihtiyacı var. Düzenli ve disiplinli olun. Bunun yanı sıra bir önemli husus da çevrenin korunması. Çevrenize de sahip çıkın” şeklinde konuştu.

Makser Team Yönetim Kurulu Başkanı Feti Çevik konuşmasının sonunda, her zaman öğrencilerden öğrenmeye ve gelişmeye açık olmalarını isteyerek, yöneltilen soruları da yanıtladı.

Seminer sonunda AOSB Müdürümüz Ersin Akpınar, öğrencilerin seminer hakkındaki fikirlerini aldı. Seminere konuşmacı olarak katılan Feti Çevik’e verdiği bilgilerden dolayı teşekkür eden Ersin Akpınar, AOSB Bölge Müdürlüğümüz ve Özel Erkan AOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin eğitime yönelik bu tür iş birliklerinin devam edeceğini kaydetti.

Yayın Tarihi: 27/05/2019
Görüntüleme: 299