İnsanlar öğrenmeyi bıraktığı gün yaşlanır

İnsanlar öğrenmeyi bıraktığı gün yaşlanır

Yazar Ahmet Şerif İzgören:

“İnsanlar öğrenmeyi bıraktığı gün yaşlanır”

“Daha eğitimli ve daha çok okuyan ülke olmalıyız”

Türkiye’nin önemli liderlik, iletişim ve motivasyon konuşmacılarından biri olan yazar Ahmet Şerif İzgören, “öğrenmenin, okumanın, takım çalışmasının” ve daha birçok değerin önemine dikkati çekerek, “İnsanlar öğrenmeyi bıraktığı gün yaşlanır” dedi.

Ahmet Şerif İzgören, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde (AOSB), sanayicilere ve çalışanlarına eğitim desteği vermek amacıyla 2014 yılından beri çalışmalarını sürdüren AOSB Akademi’nin konuğu oldu.

Bölge Müdürlüğü Seyhan Toplantı Salonu’nda, “Hayata Değer Katmak” başlıklı söyleşide; liderlik, takım çalışması, yönetim ve iletişim konularındaki değerli fikirlerini paylaşan Ahmet Şerif İzgören, yaşamından aktardığı anekdotlarla süslediği söyleşide; yaşadığımız yüzyılda bilginin ve öğrenmenin önemi üzerinde durdu.

“Avucunuzdaki Kelebek”, “Geleceği Yönetmek”, “Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır”, “Eyvvah! İş Görüşmesi”, “Dikkat Vücudunuz Konuşuyor”, “Süpermen ve Uğur Böceği”, “Hıdır Kişisel Gelişiyor”, “Uçan Halı Babam”, “İş Yaşamında 100 Kanguru” ile “Sarı Siyah” gibi kitapların yazarı olan Ahmet Şerif İzgören, “insanlar öğrenmeyi bıraktığı gün yaşlanır” görüşünü dile getirdi.

Daha eğitimli ve daha çok okuyan ülke olmak zorunda olduğumuzu belirten Ahmet Şerif İzgören, herkesin işini dünya kalitesinde yapması gerektiğine dikkati çekti. Türkiye’nin çok değerli beyinlerinin burada tutunamadığında başka ülkelere gittiğini belirten İzgören, “Bu çocuklara fırsat sağlamamız ve bu şekilde beyin göçünün önüne geçmemiz gerekir” dedi.

Meslek liselerine daha fazla yatırım yapılması, AR – GE (Araştırma ve Geliştirme) çalışmalarına daha fazla önem verilmesi gerektiğinin üzerinde duran İzgören, ileri derecede bilgisayar kullanma becerisine daha ilkokul yaşlarında başlanması ve ilkokulda yazılım derslerinin bulunması gerektiğini savundu.

“Ne iş olursa olsun yaparım” diyerek iş arayan bir nesil olmaması gerektiğini vurgulayan İzgören, çocuklara, gençlere, yönetenlere, iş adamlarına ve toplumun her kesimine sorumluluklarına ilişkin önemli mesajlar vererek, “Herkes işini en iyi yapmak zorundadır. Bu ülkeyi sevmenin bir gereğidir” dedi.

İzgören, OSB Bölge Müdürlüğü yöneticilerine de kendisine bu fırsatı verdikleri için teşekkür ederek, “Burada sizlerle olmaktan mutluluk duydum ancak, beni değil bana bu fırsatı sunan Bölge Müdürlüğü çalışanlarını alkışlamanızı istiyorum” dedi.

AHMET ŞERİF İZGÖREN HAKKINDA

Ahmet Şerif İzgören, 1965 yılında İzmir’de dünyaya geldi. Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dilbilimi Bölümü’nde tamamlayan İzgören, Türk Silahlı Kuvvetleri’nde uzun yıllar görev aldıktan sonra 1991 yılında ordudan istifa etti. Çeşitli şirketlerin kurucu müdürlüğü ve üst düzey yöneticiliğini yapan Ahmet Şerif İzgören; İzgören Akademi, Elma Yayınevi, Karaoklar Ekolojik Hayat Çifliği, Vizgo Akademi şirketlerinin de kurucu ortağı, yazarı ve eğitmeni olan Ahmet Şerif İzgören; kurumsal çalışmalarının yanı sıra çocuk esirgeme kurumları, cezaevleri, ilköğretim okulları ile Anadolu’nun birçok kasaba ve köyünde 400.000’den fazla vatandaşımıza ücretsiz eğitimler vermiş, 130’u aşkın İyilik Fikri Projesine imza atmıştır.

 

Yayın Tarihi: 29/02/2020
Görüntüleme: 392