Kastamonu Entegre’ye “Yılın İnovatif Şirketi” ödülü

Kastamonu Entegre’ye “Yılın İnovatif Şirketi” ödülü

Bölgesel ekonomi gazetesi Refleks tarafından bu yıl 6.’sı düzenlenen ‘Lokomotif Ödülleri’, Adana Hiltonsa Oteli’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Okurların ve jürisinin yaptığı değerlendirmede 12 dalda işadamı ve şirketin ödüllendirildiği organizasyonda Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgemizde üretim yapan Kastamonu Entegre “Yılın İnovatif Şirketi” ödülüne layık görüldü. “Yılın İnovatif Şirketi” ödülünü, Kastamonu Entegre Adana Fabrika Direktörü Ergin Turan, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç’ın elinden aldı.

Programda Refleks Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Mehmet Uluğtürkan, organizasyon sponsorları Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölge Başkanlığımız ile Güney Çelik Hasır, Kimteks, Mazlum Çelik Boru ve Zahit Alüminyum’a teşekkür etti.

Organizasyonda “Yılın İnovatif Şirketi” ödülüne layık görülen Kastamonu Entegre için şu ifadelere yer verildi:

“1969 yılında kurulan şirket, Türkiye’de ilk continue MDF tesisini kurdu. Kurutmada ilk kez kojenerasyon uygulaması, sektörün ilk yurtdışı yatırımları, ilk geniş ebat endüstriyel lak uygulaması gibi adımlarıyla ses getirdi. Son olarak Adana’daki fabrikasında Türkiye’de ilk kez fayans ebatlarında anti bakteriyel ve kendini temizleyebilen laminant parke üretimini gerçekleştirdi. Kendi kurumsal inovasyon sistemini TİM ve Sabancı Üniversitesi işbirliği ile geliştirilen inosuit programıyla oluşturdu. Şirket, tüm ürün desenlerini gerçeğe yakın seçilebilecek internet üzerinde özel uygulamalarıyla da sektöründe ilk oldu. Şirket şimdi, dönüşümlü malzemeleri kullanarak döngüsel ekonomiye katkı sunmayı hedefliyor.”

Yayın Tarihi: 30/04/2018
Görüntüleme: 515