Kastamonu Entegre 15 Projeyle “Kalite Çemberi” Oluşturdu

Kastamonu Entegre 15 Projeyle “Kalite Çemberi” Oluşturdu

Kastamonu Entegre Adana Tesisi Kalite Çemberi ve SMED ekiplerince gerçekleştirilen 15 proje Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Yönetim Kurulu Başkanımız Bekir Sütcü’nün de katıldığı etkinlikte tam puan aldı. Yarışmanın büyük ödülü ise jüri üyeleri ve katılanların oylarıyla Floorpan SMED ekibinin oldu.

 

HEM SORUMLUUK HEM MOTİVASYON SAĞLIYOR

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgemizde faaliyet gösteren Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi Adana Tesisleri’nde, iş sağlığı ve güvencesi, çevre, çalışanların motivasyonu, üretim verimliliği, üretim kalitesi ve miktarı, lojistik, yedek parça maliyeti gibi konularda yaşanan aksaklıkların ve problemlerin çözümü noktasında işletme çalışanlarınca geliştirilen çözüm önerileri dikkat çekiyor. Kalite Çemberi Projeleri olarak adlandırılan uygulama ile hem çalışanların yaptıkları işlerle ilgili her türlü detaya hakim olmaları sağlanıyor hem de sorumluluk bilinçleri artırılıyor.

 

KASTAMONU ENTEGRE ÖNCÜ FİRMALARDAN

Kastamonu Entegre Adana Fabrikası’nda geçen yıl Kalite Çemberi ve SMED ekiplerince verimlilik çalışmaları AOSB Seyhan Konferans salonumuzdaki etkinlikle tanıtıldı. Jüri üyeleri ve katılanlar, 15 ekibin çalışmalarını da büyük beğeni ile izledi. Floorpan ekibi ise büyük ödüle layık görüldü. AOSB Yönetim Kurulu Başkanımız Bekir Sütcü, Türkiye’nin her alanda gelişip büyümesine katkı sunan öncü firmalardan Kastamonu Entegre’nin çevrenin ve doğanın korunması gibi, iş ve işçi sağlığı ile birçok faydalı projelere destek verdiğini söyledi. Sütcü, işletmelerde aksayan yönler için çalışanların geliştirdikleri her projenin takdire değer olduğunu belirterek, bundan dolayı teşekkür etti. AOSB Başkanımız Sütcü, çalışanların proje sunumlarını Kastamonu Entegre Adana Fabrika Direktörü Ergin Turan ve Kalite Direktörü Bekir Yaraşır ile birlikte izledi.

 

KALİTE ÇEMBERİ 4 YILDIR SÜRÜYOR

Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi Kalite Direktörü Bekir Yaraşır da 4 yıldır sürdürülen Kalite Çemberi Projeleri’nin artık büyük bir dikkat ve özenle eksiksiz hazırlandığını söyledi. Yaraşır, 2017 yılı içinde çalışanlar tarafından, işletme içinde yaşanan sorun ve aksaklıkların çözülmesine yönelik 15 proje hazırlandığını kaydetti.

Kastamonu Entegre Adana Fabrika Direktörü Ergin Turan da çalışma guruplarının en az 4 en fazla 9 kişiden oluştuğunu dile getirdi. Turan, çalışma gurupları tarafından işletme içi yaşanan sorunları çözmek için tamamen gönüllülük esasına dayalı olarak hazırlanan projelerin, sağlayacağı faydalar dikkate alınarak, uygun görülmesi halinde uygulandığını ifade etti.

 

BÖLGE EKONOMİSİNE GÜÇ KATIYOR

Kastamonu Entegre Ağaç Adana Tesisi, Adana merkez ve kırsal ilçelerinin yanı sıra orman köylerde de sağladığı istihdam ile bölgeye önemli katkılar sunuyor. Günlük ortalama 3 bin konuta yetebilecek miktarda laminat parke üretimi yapan tesiste 290 bin metrekare alanda, 7 gün 24 saat kesintisiz olarak üretim yapılıyor. İşletmede, mobilya sektörünün ihtiyaç duyduğu MDF, MDFLAM, Laminat Parke (Floorpan) ve Evogloss (Pet film kaplı MDF) üretiliyor, iç piyasanın yanı sıra dünya piyasalarına da sunuluyor.

Yayın Tarihi: 22/01/2018
Görüntüleme: 687