Kadın Sanayicilerimiz Mazlum Boru’nun konuğu oldu

Kadın Sanayicilerimiz Mazlum Boru’nun konuğu oldu

Ziyarette, Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma ve Sürdürülebilir Başarının Yol Haritası’ konulu sunum yapıldı.

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgemizdeki (AOSB) firmalarımızın üst düzey yöneticilerinin oluşturduğu Kadın Sanayiciler Platformu üyeleri, firma ziyaretlerini kapsamında Mazlum Mangtay Boru Son. İnş. Tarım Ürün. San. ve Tic. A. Ş’ nin konuğu oldu. Firmanın Yönetim Kurulu Üyesi Zehra Arslanboğan tarafından konuk edilen kadın sanayicilerimiz, Kimteks Tekstil İnşaat Ticaret ve Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Mali İşler Müdür Yardımcısı Ayça Çelik önderliğinde işletme ile ilgili bilgi aldılar.

Boru ve sondaj borularında Türkiye’nin önde gelen markalarından olan firmanın yönetim kurulu üyesi Zehra Arslanboğan, burada yaptığı açıklamada, 1950’li yıllarda sondaj hizmeti sağlayarak çalışmalarına başlayan firmalarının, 1967 yılında sektöründe Türkiye’nin güvenilir firmalarından biri olmayı başardığını,1987 yılında sondaj boruları üretimine başlayarak çelik boru sektörüne ilk adımını attığını bildirdi.

Arslanboğan, 1995 yılından sonra spiral kaynaklı çelik boru üretmeye başlayan firmalarının “Mazlum Boru” markasıyla sektördeki çizgisini net olarak belirlediğini kaydetti. 2010 yılında, Adana Hacı Sabancı Organize sanayisindeki 36000m2 lik yeni yerine taşınarak boru üretiminde ulusal ve uluslar arası standartları karşılayacak şekilde üretim kapasitesini yıllık 80000 tona çıkardıklarını vurgulayan Arsanboğan, “ Firmamız bu yatırımlarımızla, Türkiye pazarının yanı sıra tüm dünya ülkelerine ihracat yapmayı hedeflemiştir” ifadelerine yer verdi.

Samimi bir ortamda geçen ziyarette, Sistem Global Danışmanlık Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş. tarafından ‘Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma ve Sürdürülebilir Başarının Yol Haritası’ konulu sunum yapıldı

Yayın Tarihi: 16/05/2018
Görüntüleme: 655