Kadın Sanayicilerden Aslanbaş Çivi’ye Ziyaret

Kadın Sanayicilerden Aslanbaş Çivi’ye Ziyaret

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgemizde (AOSB) firmaların üst düzey yöneticilerinin oluşturduğu AOSB Kadın Sanayiciler Platformu üyeleri, Aslanbaş Çivi Tel ve Çelik Hasır San. A.Ş’yi ziyaret etti.

Bölgemizde faaliyet gösteren Kadın Sanayicilerin güçlendirilmesi, işlerinin ekonomik olarak daha etkili ve sürdürülebilir olmasına katkı sağlanması amacıyla oluşturulan Kadın Sanayiciler Platformunun üyeleri, hali hazırda bölgemizde faaliyette olan Aslanbaş Çivi Tel ve Çelik Hasır Sanayi AŞ’nin konuğu oldu.

ÜRETİM TESİSİNİ İNCELEDİLER

Aslanbaş Çivi Tel Çelik Hasır San. ve Tic. A.Ş.’nin 1967 yılından bu yana faaliyet gösteren ve kurumsal değerlere sadık, büyüme trendiyle sanayide katma değer yaratmaya devam eden bir şirket olduğundan bahseden Banu SEZİŞ ve Beyza AKSAN sektörde ürün yelpazesini, geliştirmeye yöneldiklerini ve kuruluştan itibaren kapasitenin hızla katlandığını belirtti.

Aslanbaş Çivi’nin grup şirketi olan Teknik Bağlantı A.Ş.’nin de vidalık tel üretimine başlamasıyla balya teli, tavlı teller ve özelliklerine göre cam çivisi gibi ürün çeşitliliği ile ihracata yönelerek 15 ülkeye ürün ve hizmet sunmayı sağladığını vurgulayan Beyza AKSAN ve Banu SEZİŞ, 2012 yılında tüm çalışmaların sonuçlanarak yeni teknoloji, iş güvenliği ve çevre standartlarındaki modern tesisinde "Çivi, Tel, Çelik Hasır, Yaylık Çelik Tel, Vida Teli, Zımba Teli, Tele Dizili Çiviler(Palet Çivisi)"  ürünlerin imalatına tam kapasite ile devam ettiklerini belirtti.  

Tesis ziyaretinin ardından firma yetkilileri tarafından Platform Üyesi Kadın Sanayicilere, insanların yaşamlarında karşılaştıkları her türlü probleme yönelik gerçek çözümler üreten bir öğreti olan Deneyimsel Tasarım Öğretisi konusunda faydalı bilgiler sunuldu.

Yayın Tarihi: 09/02/2018
Görüntüleme: 732