Kadın Sanayiciler Türk Eximbank ile toplantı yaptı.

Kadın Sanayiciler Türk Eximbank ile toplantı yaptı.

Bölgemiz Kadın Sanayicilerinin işletmeleri hakkında bilgi almak ve Eximbank’ın kredileri hakkında bilgilendirmede bulunmak üzere, Türk Eximbank Adana Şube Müdürü Bayram UZUN, Platform Üyelerimizi Başkanlığımızda ziyaret etti.

Kimteks Tekstil Yönetim Kurulu Üyesi Ayça ÇELİK önderliğinde 2016 yılında bir araya gelen Adana Hacı Sabancı OSB Kadın Sanayiciler Platformu, iki yılı aşkın süredir yapılan etkinliklere bir yenisini daha ekledi.

Adana Hacı Sabancı OSB’de faaliyette olan ve ihracata yönelik üretim yapan Kadın Sanayicilerin sorunlarını ve taleplerini dinleyen UZUN, işbirliklerini sadece yurt dışından değil yurt içinde de arttırdıklarını, ihracatçılarla doğrudan temas kurarak sorunların ve çözüm önerilerinin toplantılarla istişare edildiğini belirtti.

UZUN, Türk Eximbank’ın, ihracatçıları, ihracata yönelik üretim yapan imalatçıları, döviz kazandırıcı hizmet firmalarını ve yurt dışında faaliyet gösteren girişimci/müteahhitleri kısa, orta-uzun vadeli nakdi ve gayrinakdi kredi programları ile desteklediğini belirtti. Ayrıca, vadeli satış işlemlerini teşvik etmek ve bu yolla ihracat hacmini artırmak, yeni ve hedef pazarlara girilmesini kolaylaştırmak amacıyla vadeli ihracat alacaklarını iskonto ettiğini söyledi.

Türk Eximbank’ın ürün ve hizmetlerinden bahseden UZUN, ‘Krediler, Alıcı Kredisi ve Alacak Sigortası hizmetleri ile, ihracata yönelik üretim yapan firmaların, dış ticarette korumacı eğilimlerin arttığı bu dönemde rekabet gücü kazanmasını sağlayacaktır.’ dedi.

Yayın Tarihi: 12/10/2018
Görüntüleme: 388