Kadın Sanayiciler Amylum Nişasta’yı Gezdi

Kadın Sanayiciler Amylum Nişasta’yı Gezdi

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgemiz(AOSB) Kadın Sanayiciler Platformu üyeleri, Amylum Nişasta tesislerinde incelemelerde bulundu.

Bölgemizde faaliyet gösteren firmaların kadın girişimci potansiyelini artırmak için oluşturdukları platform üyeleri Kimteks Tekstil İnşaat Ticaret ve Sanayi A.Ş. Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı Ayça Çelik’in başkanlığında bölgemizde kurulu Amylum Nişasta tesislerinin konuğu oldu.

En önemli konu “İş Güvenliği”

Amylum Nişasta Finans Direktörü Gaye Şenyuva’nın karşıladığı heyet üyeleri, tesislerde yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Sanayici kadınlara, firma hakkında sunum yapan Şenyuva, fabrikada en önemli kriterlerinin güvenlik olduğunu söyledi. Şenyuva, güvenlik tedbirleri konusunda azami hassasiyet göstermelerinden dolayı Temmuz 2012’den bu yana kayıp iş günlü kaza yaşanmadığını kaydetti.

Amylum Nişasta’nın bağlı bulunduğu grubun yıllı cirosu 62 Milyar Dolar

Amylum Nişasta’nın bağlı olduğu ADM (Archer Daniels Midland Company) hakkında da bilgi veren Şenyuva, şunları kaydetti:

“ADM, dünyada 700 lokasyonda, 32 bin 300 çalışanla, 160 ülkede, 250 fabrikada; 4 büyük segmentte hizmet veriyor. Ayrıca 2016 yılı cirosu 62 milyar dolar, yıllık karı ise yaklaşık 1,8 milyar dolar olan New York Stock Exchange’e  kote bir firmadır.”

Firmanın, mısır üretiminin en yoğun bölge olması sebebiyle Adana’yı tercih ettiğini ifade eden Şenyuva, sanayici kadınların sorularını da cevapladı.

Yayın Tarihi: 18/10/2017
Görüntüleme: 1036