İsrafil Uçurum’a ‘’Yılın İşadamı’’ ödülü

İsrafil Uçurum’a ‘’Yılın İşadamı’’ ödülü

Refleks Gazetesi’nin her yıl düzenlediği ‘’Lokomotif Ödülleri’’ bu yıl da sahiplerini buldu. 6’ncı kez düzenlenen ödül töreni Adana Hilton Oteli’nde gerçekleştirildi. Bölgesel ekonomi gazetesi olan Refleks’in okurları ve jürisinin 12 dalda işadamı ve şirketi değerlendirdiği yarışmada ‘’Yılın İş Adamı’’ ödülüne, bölgemizde faaliyet gösteren Bossa ve Oğuz Tekstil’in Yönetim Kurulu Başkanı İsrafil Uçurum layık görüldü.

1974 yılından bu yana, özverili çalışmalarıyla tekstil sektöründe adını dünyaya duyuran ve Türkiye’nin ilk 500 firması içerisinde yer alan Oğuz Tekstil’in Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdüren ve geçtiğimiz yıl içerisinde tekstil devi Bossa’yı da bünyelerine katan İsrafil Uçurum, ödülünü Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) Başkanı Celal Toprak’ın elinden aldı.

Türkiye ve bölge ekonomisine yaptığı katkıların yanı sıra hayır işlerine verdiği önemle de tanıdığımız İsrafil Uçurum hakkında, ödül töreninde şunlar söylendi:

“Bossa ve Oğuz Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı İsrafil Uçurum, iş hayatına tekstil sektöründe faaliyet gösteren aile şirketiyle adım attı. Tekstil sektöründe faaliyet gösteren şirketini sektörünün devleri arasına soktu. Türkiye'nin en büyük tekstil markasını, bünyesine kazandırdı. Bugün Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu içerisinde yer alan iki dev tesisi yönetiyor. Şirketlerinde çalışan sayısı 2 bin 700'e, ihracat yaptığı ülke sayısı 60'a ulaştı. Eğitime destek hep önceliği oldu. Hastane ve cami gibi birçok sosyal tesisin yapımını üstlendi. Halen Adana Sanayi Odası Meclis Başkanlığı görevini yürütüyor”

Yayın Tarihi: 30/04/2018
Görüntüleme: 590