İŞKUR Genel Müdür Yardımcısı Kadri Kabak AOSB'de

İŞKUR Genel Müdür Yardımcısı Kadri Kabak AOSB'de

AOSB Başkanımız Sütcü:

“Sanayicimizin ara eleman ihtiyacına çözüm sunuyoruz”

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdür Yardımcısı Kadri Kabak, İl İstihdam Kurulu toplantısı için geldiği Adana’da, İŞKUR İl Müdürü Ahmet Altunbaş, SGK İl Müdürü Bilal Canbolat ile AOSB Yönetim Kurulu Başkanımız Bekir Sütcü’yü ziyaret etti.

Adana sanayisi, istihdam, ara eleman ihtiyacıyla ilgili sorunların ele alındığı ziyarette; konuklarına organize sanayi bölgesi hakkında bilgi veren Başkanımız Sütcü, AOSB’nin Türkiye’deki 300’ün üzerinde sanayi bölgesi arasında ilk 5’te yer aldığını söyledi.

Başkanımız Sütcü, Güney’in sanayi üssü konumundaki Bölgemizin, 500’e yakın sanayi kuruluşu ve yıllık 1 milyar doların üzerindeki ihracatıyla Türkiye ekonomisine güç verdiğine dikkat çekti.

Başkanımız Sütcü, başta tekstil olmak üzere; gıda, makina, mobilya, ahşap, metal gibi birçok sektörden işletmenin faaliyet gösterdiği AOSB’nin sunduğu avantajlar, tamamlanan alt ve üstyapısı ile yatırımcıların ilgi odağı olduğuna işaret etti.

Sanayicilerin ara eleman ihtiyacıyla ilgili de açıklamalarda bulunan Başkan Sütcü, sanayicilerin kalifiye eleman bulmakta güçlük çektiklerini belirterek, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgemizde, Çukurova Üniversitesi bünyesinde kurulan Organize Sanayi Bölgesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu sayesinde bu sorunu Adana özelinde önemli ölçüde çözüme kavuşturduklarını dile getirdi.

İŞKUR Genel Müdür Yardımcısı Kadri Kabak da, işveren ve işçi arasında köprü vazifesi gören bir kurum olduklarını ifade ederek, istihdam seferberliği kapsamında gerçekleştirdikleri projeler konusunda bilgi verdi.

Yayın Tarihi: 25/01/2018
Görüntüleme: 723