İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğrencileri Bölgemizi Gezdi

İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğrencileri Bölgemizi Gezdi

Çukurova Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri İnşaat Mühendisleri Odası organizasyonunda Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgemizde yapımı süren inşaatları yakından inceledi.

Organize Sanayi Bölgemizde görev yapan İnşaat Mühendisi Feridun Kara, geleceğin inşaat mühendislerine, yapımı devam eden inşaatları gezdirip bilgi verdi. Üniversiteli gençler, dere ıslahı projemizle birlikte ilave alanlardaki yol çalışmalarını yakından görme fırsatı buldu.

BÖLGEMİZDE YATIRIM İÇİN YENİ ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ

İnşaat Mühendisi Feridun Kara, öğrencilere bölgemizdeki projelerle ilgili açıklamalarda bulunarak, “Öncelikli amacımız, Organize Sanayi Bölgemizin genişlemesini sağlamak. Bunu oluşturmak için yeni alanlar açıyoruz. Sanayicilerimizin yatırım yapabileceği yeni yerleşim yerlerinde ise kullanma suyundan doğalgaza, atık su ve yağmur suyu deşarjından yol yapım çalışmasına kadar altyapı çalışmalarını tamamlıyoruz. Bu çalışmalarla; burada faaliyet gösteren sanayicilerimize daha iyi şartlarda üretim yapma imkanları oluşturuyoruz” diye konuştu.

 

YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR ETTİLER

Üniversiteli gençler, İnşaat Mühendisi Feridun Kara ile sanayi bölgemizdeki projeleri incelerken aynı zamanda okulda aldıkları bilgileri de pekiştirme imkanı buldu. Geleceğin inşaat mühendisleri, suyun inşaat alanına sızmaması için uygulanan su izole bantları hakkında da bilgi aldı. Üniversiteli gençler ve İnşaat Mühendisleri Odası yetkilileri kendilerine AOSB'deki inşaat çalışmalarını yakından inceleme fırsatı veren Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanımız Bekir Sütcü, yönetim kurulu üyelerimiz ile gezi sırasında bilgilendirmelerde bulunan personellerimize teşekkür etti. Öğrenciler, proje alanlarımızda hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Yayın Tarihi: 25/12/2017
Görüntüleme: 496