Geleceğin Kimya Mühendisleri Evsel Ve Endüstriyel Atıksu Arıtma Tesisimizi Gezdi

Geleceğin Kimya Mühendisleri Evsel Ve Endüstriyel Atıksu Arıtma Tesisimizi Gezdi

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü 4. sınıf öğrencileri Yrd. Doç. Dr. Hacer İÇEN nezaretinde Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgemiz(AOSB) Evsel ve Endüstriyel Atıksu Arıtma Tesisimizi incelediler. AOSB Arıtma Tesisleri Müdürümüz ve Kimya Mühendisi olan Demet Cavlak GÖÇER’in rehberlik yaptığı öğrenciler gezi sırasında, Evsel ve Endüstriyel Atıksu Arıtma Tesisimizde atıksuyun çevre mevzuatlarına uygun bir şekilde arıtılarak deşarj edilmesi için hangi süreçlerden geçtiğini öğrenme fırsatı buldular.

ARITIM SÜREÇLERİNİ İZLEDİLER

Tesis gezisinde atıksuların başlangıçtan bitişine kadar her noktasını keşfetme imkanı bulan öğrenciler; fiziksel, kimyasal, biyolojik arıtma ünitelerini, koku giderme ünitesini, laboratuvar ve otomasyon sistemini incelediler.

İLKEMİZ “ÇEVREYE DUYARLI OLMAK”

AOSB Arıtma Tesisleri Müdürümüz Göçer, çevreye verdikleri önemin her şeyin üstünde olduğunu belirterek,  “Çevreye duyarlı olmak bizim en temel prensiplerimiz arasında yer alıyor” dedi.

Bölgemizin değerlerinde ve misyonun da çevre duyarlılığının ön plana çıktığını dile getiren Göçer, şunları söyledi;

“Arıtma, olmazsa olmaz bir sistem. Organize Sanayi Bölgemiz ‘Yeşil Organize Sanayi Bölgeleri’ statüsünde yer alıyor.”

KAPIMIZ HER ZAMAN AÇIK

Göçer, üniversiteli gençlere kapılarının her zaman açık olduğunu ifade ederek, onlarla paylaşım yapmanın önemli olduğunu söyledi. Göçer, sadece Bölgemiz içinde değil çeşitli projeler ile herkese fayda sağlamaya çalıştıklarını bunu da sosyal sorumluluk bilinciyle yaptıklarını sözlerine ekledi.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hacer İçen, öğrencileri ile birlikte arıtma tesisini inceleme fırsatı veren AOSB yönetimimiz ile yetkililerimize teşekkür etti.

Yayın Tarihi: 04/12/2017
Görüntüleme: 961