Bu yıl ilki düzenlenen festivale AOSB Başkanlığımız sponsor oldu

Bu yıl ilki düzenlenen festivale AOSB Başkanlığımız sponsor oldu

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ KISA FİLM FESTİVALİ ÖDÜL TÖRENİ

Çukurova Üniversitesi’nce, “Portakal Çiçeği Karnavalı” kapsamında düzenlenen kısa film yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi. Yarışmanın sponsoru olan Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığımızın teşekkür plaketi OSB Bölge Müdürümüz Ersin Akpınar’a takdim edildi.

Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda düzenlenen törenin açılış konuşmasını yapan ÇÜ İletişim Fakültesi Radyo, TV, Sinema Bölüm Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Sümbül, “Bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz kısa film festivalinin devamlılığını diliyoruz. Bu yarışmamızda bizden desteklerini esirgemeyen AOSB Bölge Başkanlığı başta olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Birlikte daha nice Kısa Festler yapalım” dedi.

İletişim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Hatice Çubukçu ise Adana’nın tanıtımına önemli katkı sunan Portakal Çiçeği Karnavalı’na tüm kentin sahip çıktığını anımsatarak, “Herkes elinden geleni yapmaya çalışıyor. Bizde böyle bir etkinlik düzenledik. Bu etkinliği gerçekleştiren bütün hocalarımıza, öğrencilerimize ve bize katkılarını veren AOSB Bölge Başkanlığına çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Bölge Müdürümüz Ersin Akpınar’a teşekkür plaketi Bölüm Başkanı Prof.Dr. Muzaffer Sümbül tarafından verildi.

“Kurmaca” ve “Belgesel” olmak üzere iki kategoride düzenlenen yarışmada ilk üç dereceye giren eserlerin yönetmenlerine ödülleri törene katılan konuklar tarafından verildi. Kurmaca kategorisindeki ödülleri Kardelen Eren, Öyküm Aytulum ve Sezan Kaya aldı. Belgesel dalında ilk üç dereceye giren filmlerin ödülleri ise Oğuzhan Yıldız ve Uğur Ersöz, Emir Ali ile Dilen Engin’e verildi.

Yayın Tarihi: 10/04/2019
Görüntüleme: 533