Bölgemizin Kadın Sanayicilerinin Fabrika Ziyaretleri Devam Ediyor

Bölgemizin Kadın Sanayicilerinin Fabrika Ziyaretleri Devam Ediyor

 

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgemizde (AOSB) firmaların üst düzey yöneticilerinin oluşturduğu AOSB Kadın Sanayiciler Platformu üyelerimiz, Kimteks Tekstil İnşaat Ticaret ve Sanayi A.Ş. Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı Ayça Çelik’in başkanlığında bölgemizde bulunan ve gıda sektöründe faaliyette olan Evren Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti.’ni ziyaret etti.

 “SOYA ÜRETİMİNİ ARTIRMALIYIZ”

Evren Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Üyesi Nida DENİZLİ,  fabrikasının, 1989 yılında DEBA ismi altında kurulduğunu ve bugüne kadar endüstriyel ürünler, fırıncılık sektörü ve soya ile ilgili ürünlerin üretimini sürdürdüklerini belirtti.

Denizli, ekmek katkı maddeleri, soya unu, yağsız soya unu üretiminin yanı sıra çavdar, mısır, malt, arpa, yulaf unu üretimi yaptıklarını anlattı. Denizli, soya üretiminde son zamanlarda azalma yaşandığını hatırlatarak soya üretiminin artışının sağlanması için desteklenmesi gerektiğini kaydetti.

Her sektörün kendine özgü sorunları olabildiğini dile getiren Denizli, “Biz bu sorunları, sıkıntıları ancak bir arada olarak aşabiliriz” dedi. Evren Gıda Sahibi Nida Denizli, kendine konuk olan AOSB Kadın Sanayici Platformu üyelerine, üretimini yaptığı un çeşitlerinden hediye etti.

Kadın sanayicilerin güçlendirilmesiyle işlerinin ekonomik olarak daha etkili ve sürdürülebilir olmasına katkı sağlanması misyonu çerçevesinde bir araya gelen AOSB Kadın Sanayiciler Platformumuz, 2018 yılı içerisinde hayata geçirilecek projelerin takvimini belirleyerek fabrikadan ayrıldı.

Yayın Tarihi: 15/12/2017
Görüntüleme: 780