Bölgemizin en yeşil fabrikaları belli oldu.

Bölgemizin en yeşil fabrikaları belli oldu.

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Başkanlığımızın çevreye ve doğaya duyduğu sorumluluktan hareketle yola çıkarak bu yıl 3’üncüsünü düzenlediği ‘En Yeşil Fabrika Yarışması’na başvuran 18 firmanın peyzaj alanlarında gözlem ve değerlendirme çalışmaları tamamlandı.

“Bahçelerin, genel görünüşleri, maksimum faydalanma durumu, yeşil alan oranı, bitki, mekan uygunluğu; kullanılan aksesuarlar, budama ve şekil verilmiş bitkiler, bahçe sulama sistemi, firma içi yabani ot durumu, işletme dışı çevre dizayn ve bakımı” kriterleri doğrultusunda yarışmada dereceye giren firmalar belli oldu.

Bossa’nın birincilik ödülünü aldığı yarışmada, Kastamonu Entegre ikinci, Beta Gıda ise üçüncü oldu. YZD Elektrik ile Simgetek İmalat ve Mühendislik ise mansiyon ödüllerinin sahibi oldu.

AOSBmizde kalite ve çeşitlilik konusunda daha üst seviyede bahçelerin oluşturulmasını teşvik etmek amacıyla yapılan yarışmada ilk 3’e giren en yeşil fabrikalara 41. kuruluş yıldönümü törenimizde ödül olarak “manolya ağacı” verildi. “Bitki dizaynı kapsamında belirlenen kriterlere uyan işletmelere ve yine işletme dışı çevre dizayn ve bakımı kapsamında belirlenen kriterlere uyan işletmelere 2 farklı dalda mansiyon ödülleri” takdim edildi.

Yayın Tarihi: 16/05/2018
Görüntüleme: 536