Bölgemizden Kızılay’a Kan Ve Kök Hücre Bağışı

Bölgemizden Kızılay’a Kan Ve Kök Hücre Bağışı

Türk Sanayisinin Güney’deki Üssü olarak, bölge ve ülke ekonomisine katkı sunan Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğümüzce, Kızılay’a kan ve kök hücre bağışı yapıldı.

AOSB Bölge Müdürlüğümüz ve Kızılay Adana Şube Başkanlığı tarafından periyodik olarak gerçekleştirilen ‘Toplu Kan Bağışı Kampanyası’’na; sanayicilerimiz, müdürlük personelimiz ve bölgede faaliyet gösteren firmalarımızın çalışanları katıldı.

AOSB Müdürlüğümüzün sosyal sorumluluk projeleri kapsamında gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasında, bir kan bağışının 3 kişinin hayatını kurtardığına vurgu yapıldı.

Bölge Müdürlüğümüzün Fuaye alanında kurulan gezici merkezde, Kızılay’ın donanımlı ekibi, önce kan vermek isteyen çalışanların gerekli tetkiklerini yaptı. Uygun bulunan gönüllü vericiler, doktor kontrolünden sonra kan ve kök hücre bağışladı.

AOSB Yönetim Kurulu Üyemiz Yusuf Kara’nın da katılım gösterdiği organizasyonda; toplam 80 kişi kan bağışında bulundu. AOSB Bölge Müdürümüz Ersin Akpınar, bu yıl 2’ncisi düzenlenen ‘Toplu Kan Bağışı Kampanyası’’nın rutin olarak 3 ayda bir gerçekleştirileceğini ifade etti.

Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan Kızılay Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, ‘‘ AOSB Müdürlüğü’nün Kızılay’a vermiş olduğu desteklerinden ötürü teşekkür ederim. Bu yıl ikinci kez AOSB’de kan bağışı kampanyası düzenledik. 3 ayda bir bu organizasyonu gerçekleştirecek olması da ayrıca takdire değerdir. Bu bağışlar sayesinde, Kızılay’ımızın kan rezervlerine büyük katkı sağlandı” dedi.

Yayın Tarihi: 28/06/2019
Görüntüleme: 390