BÖLGEMİZDE YÖNETİCİLİK ASİSTANLIĞI EĞİTİMİ

BÖLGEMİZDE YÖNETİCİLİK ASİSTANLIĞI EĞİTİMİ

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğümüz tarafından, sanayi çalışanlarının ve sanayicilerin ihtiyaç duydukları eğitimlere bir yenisi daha eklendi.

AOSB Kamu Kampüsümüzde sanayicilerimiz ve üst düzey yöneticilerin sağ kolları olan ‘’Yönetici Asistanlarına’’ yönelik eğitim verildi.

Akademik Platform iş birliği ile düzenlenen eğitim, AOSB Kamu Kampüsümüzün toplantı salonunda gerçekleştirildi. Tecrübeli eğitmen Melek Yeşilli’nin konuşmacı olarak katıldığı, sohbet havasında geçen ve iki gün süren eğitimde katılımcılara, ‘’ Yönetici Asistanlığına Giriş’’, ‘’ Yönetici Asistanının Yönetimsel Görevleri’’,’’ Yönetici Asistanının Organizasyonel Görevleri’’,’’ Yönetici Asistanının Telefonla İletişimi’’,’’ Yönetici Asistanlığı ve İletişim’’, ‘’ Yönetici Asistanının Problem Çözme Becerisi ve Stres Yönetimi’’,’’ Yönetici Asistanının Zaman Yönetimi ve Planlama’’ ana başlıkları altında, onlarca farklı konuda sunum yapıldı.

Melek Yeşilli, sunumunda; “Günümüz rekabetçi global piyasa şartları göz önüne alındığında bir yöneticinin başarılı olabilme şartlarının en başında yetkin ve donanımlı asistanlarla çalışmak geldiği görülmektedir’’ dedi.

Üst düzey yönetici asistanlarının, sekreterlik bilgisinin ötesinde olması gerektiğini belirten Melek Yeşilli, şunları kaydetti: ‘

“Üst düzey yönetici asistanları, yönetimin fonksiyonlarını bilen ve gerektiğinde yöneticinin denetleme yetkisi dışında yer alan tüm yönetim süreçlerinde etkin rol üstlenebilecek vasıflara sahip olmalıdır.’’

“Yönetim sanatların en eskisi, bilimlerin en yenisidir’’ diyen Yeşilli, günümüz yöneticilerinin, yönetici asistanlığı pozisyonu için alanında tam profesyonel, donanımlı, iletişim yetenekleri gelişmiş uzman personellere ihtiyaç duyduğunu söyledi.

Meslek olarak üst düzey yönetici asistanlığını seçenlere birçok konuda tavsiyelerde bulunan Yeşilli, bu mesleğin iş dünyasındaki gelişmeler ve yeni yönetim perspektifleri doğrultusunda kolay sahip olunan bir statü olmaktan çıktığını ve stratejik açıdan oldukça önem arz eden bir konuma yükseldiğini kaydetti.

İki gün süren eğitimin sonunda katılımcılara “Yönetici Asistanlığı” sertifikası verildi.

Yayın Tarihi: 05/09/2019
Görüntüleme: 466