Bölgemizde Sanayicilere Kredi Destekleri Anlatıldı

Bölgemizde Sanayicilere Kredi Destekleri Anlatıldı

ADANA / Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgemizde (AOSB) sanayiciler ve ilgili departman yöneticilerine yönelik “Türk Eximbank Kredi ve Sigorta Programları" ve "Kredi Garanti Fonu Destekleri” konusunda uzmanlar tarafından bilgi verildi.

AOSB Bölge Müdürlüğümüz Seyhan Salonu’nda, Türk Eximbank Adana Subesi ve Kredi Garanti Fonu (KGF) işbirliğinde düzenlenen toplantıya, Türk Eximbank Pazarlama Daire Başkanı Pervin Curaoğlu, Türk Eximbank Adana Şube Müdürü Ali Can ve Kredi Garanti Fonu Adana Şube Müdürü Celal Altuntaş konuşmacı olarak katıldı.

Türk Bankacılık Sistemi’nde bulunan 52 banka arasında kredi büyüklüğü olarak 9’ncu sırada bulunan Türk Eximbank Pazarlama Daire Başkanı Pervin Curaoğlu, sağladıkları destekler ve sundukları avantajlar konusunda bilgiler verdi.

KREDİ GARANTİ FONU

Kredi Garanti Fonu Adana Şube Müdürü Celal Altuntaş ise KGF’nin kuruluş amacına dikkati çekerek, “KGF, teminat yetersizliği olan KOBİ’lerin finansmana erişimini kolaylaştırmak için  1991 yılında kurulduğunu anımsatarak,  bugün kayıtlı sermayesinin 600 milyon TL olduğunu ifade etti.

Altuntaş,  KGF’nin özkaynakları ile KOBİ’lere ve KOBİ vasfına sahip; kadın girişimciler ve genç girişimcilere, esnaf ve sanatkarlara, tarımsal işletmelere, çiftçilere, serbest meslek mensupları ile hazine desteğiyle KOBİ Dışı İşletmelere kefalet desteği sağladığını bildirdi. 

Bankalar ve doğrudan sağlanan kefaletlerin ayrıntılarına değinen Altuntaş, ‘‘KOBİ’lerin Rekabet Gücünün Arttırılması’’ amacıyla Avrupa Komisyonu tarafından sağlanan bütçe kullanılarak Avrupa Yatırım Fonu aracılığıyla yürütülen COSME Programı kapsamında Kurumumuz ile AYF arasında 26 Şubat 2019 tarihinde Protokol imzalanmıştır” dedi.

“Türk Eximbank Kredi ve Sigorta Programları” ve "Kredi Garanti Fonu Destekleri” konusunda detaylı bilgilerin verildiği toplantıda, konuşmacılar katılımcıların sorularını da yanıtladılar.

Yayın Tarihi: 10/09/2019
Görüntüleme: 425