Bölgemizde “Performans Yönetimi” eğitimi düzenlendi.

Bölgemizde “Performans Yönetimi” eğitimi düzenlendi.

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgemizde (AOSB) sanayicilerimiz ve çalışanlarına eğitim desteği sağlayan AOSB Akademimizde, “Performans Yönetimi” eğitimi düzenlendi.

AOSB Seyhan Toplantı Salonumuzda gerçekleştirilen eğitim toplantısına, konuşmacı olarak İnsan Kaynakları Yönetimi ve Kurumsal İletişim Danışmanı ve Eğitmeni Özlem Yurdanur

katıldı.

 

Yurdanur, bir çalışanın performansının sistematik olarak tanımlanarak değerlendirilmesi ve bireyin belirli bir dönemdeki fiili başarısını ve geleceğe yönelik gelişme potansiyelini belirlemek için yapılan değerlendirme çalışmalarının, “Performans Değerlendirme” sistemi olduğunu söyledi.

 

Özlem Yurdanur, performansın ise “Çalışan veya yöneticinin kendisine verilen sorumlulukları yerine getirerek belirli bir zaman dilimi içinde bir işe ait üretimden elde edilen sonuçlar ve çıktıların niteliği olarak” tanımlandığını belirtti.

 

İş dünyasında, özellikle teknolojiye bağlı olarak meydana gelen gelişmeler ve ortaya çıkan yeni yaklaşımlar nedeniyle performans konusuna büyük bir önem verildiğini ifade eden Yurdanur, “Günümüz iş dünyasında, rekabette öne çıkabilmek, başarıya ulaşmak ve sürdürülebilirliği sağlayabilmenin yolu, değişimlere ayak uydurabilmek ve dinamik bir yapıya sahip olmaktan geçiyor” dedi.

 

Yurdanur, işletmelerdeki kurum vizyonunun, “Üst düzey hedefleri ve önceliklerin belirlenmesi” şeklinde olması gerektiğine dikkati çekerek, “İşletmelerin, kurum stratejisi kapsamında hedeflerine nasıl ulaşılacağı ve başarı kriterlerinin neler olması gerektiği gibi konular ise ‘Performans Yönetim Sistemi’ne dâhil olan konulardır” dedi.

İnsan Kaynakları Yönetimi ve Kurumsal İletişim Danışman ve Eğitmeni Özlem Yurdanur, “Kurumsal stratejilerin ve kurumsal gelişim hedeflerinin belirlenmesi, hedeflerin birim ve kişilere dağıtılması, hedeflerin takibi ile dönem sonu hedef değerlendirme” konularında katılımcılara bilgiler verdi.

Yayın Tarihi: 16/10/2018
Görüntüleme: 287