Bölgemizde 5 Firma Sanayinin Devleri Arasına Girdi

Bölgemizde 5 Firma Sanayinin Devleri Arasına Girdi

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) açıkladığı firmaların üretimden net satışları baz alınarak hazırlanan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” 2017 listesinde Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgemizden (AOSB) 5 firma yer aldı. Sanayinin övünç tablosu” olan 2017 İSO 500 listesine, Adana'mızdan toplam 12 firma girdi.

Tekstil, gıda, plastik, kâğıt ambalaj, makine, kimya, enerji, hazır beton, çelik hasır, inşaat, ahşap, mobilya ve otomotiv gibi çok farklı alanlarda 434 işletmenin faaliyet gösterdiği Bölgemizde yer alan dev firmalar, elde ettikleri başarılarla Adana'mızın gururu olmaya devam ediyorlar.

Güney Çelik Hasır ve Demir Mamülleri San. Tic. A.Ş. 359’üncü, Bossa Ticaret ve Sanayi İşletmeleri T.A.Ş. 422’inci, Abdioğulları Plastik ve Ambalaj Sanayi A.Ş. 423’üncü, Gürsoy Yem Gıda ve Hayvancılık San. Tic. A.Ş. 427’inci, Oğuz Tekstil San. ve Tic. A.Ş. 456’ıncı sırada yer aldı.

AOSB Yönetim Kurulu Başkanımız Bekir Sütcü, “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesinde yer alan firmalarımızı kutladı.

Sütcü, “ Listede yer alarak Adanamızın ve bölgemizin yüz akı olan, bizlere bu gururu yaşatan firmalarımızı yürekten tebrik ediyorum.”dedi.

İSO’nun 1968 yılından bu yana gerçekleştirdiği “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırmasının Türk sanayisi için çok önemli bir gösterge olduğuna dikkat çeken Sütcü, şunları kaydetti:

“İSO 500’ün üretimden satışların 2017 yılında yüzde 33,2 artışla 490 milyar TL’den 653 milyar TL’ye çıkarak yüksek bir büyüme performansı göstermesinin” sevindirici olduğunu kaydetti.

Sütcü, güçlü Türkiye hedefine giden yolun çok çalışmaktan, üretmekten ve istihdam sağlamaktan geçtiğini vurguladı. “Bu konuda üzerilerine düşen sorumluluğu yerine getirerek Türkiye’nin büyümesine ve gelişmesine katkı sunmayı sürdüren sanayicilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Yayın Tarihi: 31/05/2018
Görüntüleme: 1078