Bölge Müdürlüğümüzde “Çevre Mevzuatı İstişare Toplantısı” Yapıldı.

Bölge Müdürlüğümüzde “Çevre Mevzuatı İstişare Toplantısı” Yapıldı.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nce, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölge Müdürlüğümüzde, “ 5 Haziran Dünya Çevre Günü” nedeniyle “Çevre Mevzuatı İstişare Toplantısı” yapıldı.

5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında, 13.06.2019 tarihinde, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nce, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgemizde yer alan sanayi temsilcileri, danışmanlık firmaları ve çevre görevlilerinin katılımıyla “Çevre Mevzuatı İstişare Toplantısı” düzenlendi. Mühendis Devrim ÖZGÜR’ün sunuculuğunu yaptığı toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Adana Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Gülcan KARASERÇE, AOSB Müdürlüğü Seyhan Salonumuzda gerçekleştirilen toplantının açılışındaki konuşmasında, sanayi kuruluşları için çevre mevzuatının önemine işaret ederek, “ Burada amacımız aynı sorunları yaşayan sanayicileri bilgilendirmek ve çözüm yolu bulmaktır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Umarım verimli bir toplantı olur. Merak ettiğiniz ve öğrenmek istediğiniz konularda bizden destek alabilirsiniz. Her zaman yanınızdayız” dedi. Sanayicilerimiz ve çok sayıda sanayi kuruluşu çalışanlarının katıldığı toplantıda, açılış konuşmasının ardından sunumlara geçildi.

Kimyager Nuri BAŞARAN “Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği”, Ziraat Yüksek Mühendisi Elif Türkan DİNÇER ve Tekstil Yüksek Mühendisi Bilgen ŞAHİN “Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği Uygulamaları”, Çevre Mühendisi Gülin ERDAL Atık “Su Yönetimi ve Mevzuat Uygulamaları”, Çevre Mühendisi Halil KANAT Atık “Yönetimi ve Uygulamarı”, Çevre Mühendisi Mehmet MECNUN “Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği”, Kimya Mühendisi Cennet ÇELİK Büyük “Endüstriyel Kazaların Önlenmesi ve Etkilerinin Azalması Hakkında Yönetmelik” , Çevre Mühendisi Ali KARAKUŞ ise “Çevre Denetimi Yönetmeliği Hakkında” konulu sunum gerçekleştirdi. Soru ve cevapların ardından toplantı sona erdi.

Yayın Tarihi: 17/06/2019
Görüntüleme: 615