Bangladeş Heyeti AOSBmizde

Bangladeş Heyeti AOSBmizde

Heyet, bölgenin lojistik konumu, yapısı ve sanayicilere sunulan imkanlar gibi bir çok konuda bilgi aldı.

Bangladeş Büyük Elçisi M. Allama Sıddıki ve beraberindeki heyet AOSB Bölge Müdürlüğümüzü ziyaret ederek, bölgenin lojistik konumu, yapısı ve sanayicilerimize sunulan imkanlar gibi bir çok konuda bilgi aldı. Heyet, bazı fabrikaları da ziyaret ederek, üretimi yerinde inceledi.

Bangladeş heyetini AOSBmize gelişinde, AOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Ömer Kaya, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Yusuf Kara, Selahattin Onatça ve M.Nedim Büyüknacar ile AOSB Bölge Müdürümüz Ersin Akpınar karşıladı.

AOSB Bölge Müdürümüz Ersin Akpınar, heyete AOSBmizin lojistik konumu, sanayicilerimize sunulan imkanlar, sektörel dağılım, istihdam ve ihracat konularında bilgi verirken, bölgenin yatırımcılar için cazibe merkezi olduğuna vurgu yaptı.

Akpınar, sorunsuz alt-üst yapı, proje ofisi, cazip fırsatlar, ideal lokasyon, kamu kampüsü, en uygun fiyatlı temel üretim giderlerindeki en düşük maliyetle sanayicilerin işini kolaylaştırdıklarına dikkati çekti.

Adana OSB’nin Türkiye’deki OSB’ler arasında ilk ve tek olan EFQM (Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı) “Mükemmellikte yetkinlik için tanımlanan 4 yıldız” ödülünün de sahibi olduğunu belirten Akpınar, bölgedeki sanayi çeşitliliği konusunda da bilgi verdi.

AOSBmizdeki firmaların yüzde 15’inin gıda, yüzde 13’ünün tekstil, yüzde 12’sinin metal, yüzde 12’sinin plastik, yüzde 10’unun kimya, yüzde 4’ünün kağıt ve yüzde 34’ünün diğer sektörlerden oluştuğunu anlatan AOSB Bölge Müdürümüz Ersin Akpınar, bölgede ara eleman ihtiyacına hitap eden Çukurova Üniversitesi’ne bağlı AOSB Teknik Bilimler MYO ile özel bir Teknik Meslek Lisesi’nin bulunduğunu belirtti.

İstanbul Sanayi Odası'nın (İSO) yaptığı "Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2018" listesine OSBmizde faaliyet gösteren 12 firmanın sıralamaya girdiğini anımsatan Ersin Akpınar, Türkiye İhracatçılar Birliği 'nın (TİM) yaptığı "Türkiye İhracatçılar Birliği İlk 1000 Listesi" listesinde ise AOSBmizden yine 14 firmanın bulunduğunu söyledi.

Bölgedeki Ar-Ge Merkezleri ve Tasarım Merkezleri ile devam eden projeler konusunda bilgiler de aktaran Akpınar, “Kaliteli, ekonomik ve fark yaratan hizmet verme misyonuyla hareket eden AOSB Bölge Müdürlüğümüzce kamu kurum ve kuruluşların sanayicilerimize hizmet vermesi amacıyla AOSB Kamu Kampüs alanı oluşturulmuştur” dedi.

Bölge Müdürümüz Ersin Akpınar’ın sunumunun ardından Bangladeş heyeti saha gezisine çıkarak, Ulusoy Tekstil ile Kimteks ve Erso Plastik fabrikalarını ziyaret ettiler.

Heyet, verilen bilgilerin yanı sıra misafirperverlikten dolayı AOSB yönetimimize teşekkür etti.

Yayın Tarihi: 12/11/2019
Görüntüleme: 265