AOSBmizde “Nostalji” Yaşatan Yeni Yıl Buluşması

AOSBmizde “Nostalji” Yaşatan Yeni Yıl Buluşması

AOSB yönetimimiz ve çalışanlarımız yeni yıl nedeniyle düzenlenen organizasyonda bir araya geldi. Başarılı çalışanların ödüllendirildiği programda, AOSB’mizin kuruluş yıllarını anlatan 1970’li yıllara ait haberlerin yer aldığı gazete kupürleri izleyenleri zaman tünelinde yolculuğa çıkardı.

AOSB Yönetim Kurulu Başkanımız Bekir Sütcü, yaptığı konuşmada, sanayicilerimizin 41 yıl önce doğru atılmış adımların, ekilen tohumların değerini gün geçtikçe daha iyi anladığını ve meyvelerini topladığını belirterek, “Doğru bir strateji yürüterek bölgemizin tarıma elverişli olmayan çevresi genişlemeye müsait bir alan seçilerek kurulmuş olması, bugün sıkıntısız bir şekilde genişleme olanağını bizlere sunuyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, OSB’miz bugün Türkiye’nin sayılı OSB’leri arasında yerini almıştır” dedi.

1990’lı yıllardaki kıt imkanlardan bugün sorunsuz ve sürdürülebilir üretim için tüm ​şartların mevcut olduğunu anlatan Başkanımız Sütcü, 10. Yılındaki AOSB Başkanlığı görevinde de tüm mesaisini sanayicilerin daha rahat çalışması için harcayan yönetim kurulu arkadaşlarına, OSB çalışanlarımıza ve her koşulda üreten sanayicilere teşekkür etti.

BAŞARI EKİP İŞİ

​Başarılı çalışmaların ekip işi olduğuna vurgu yapan Sütcü “Benlik Allah’a mahsustur. Burada ben değil biz varız. Ben her zaman buradaki hizmetimizi memleketimize borç yükümlülüğünü yerine getirme olarak görüyorum. Yıllardır OSB’mize gelirken hiçbir zaman ayağım geri gitmedi, severek, isteyerek, şevkle geldim. Burada bulunan tüm arkadaşlarımın da bu kuruma canı gönülden hizmet ettiği inancındayım” diyerek nice yıllar temennisinde bulundu.

Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Ömer Kaya, yönetim kurulu üyelerimiz Yusuf Kara, Selahattin Onatça, ve Nedim Büyüknacar ile Denetim Kurulu Üyeler​imiz Hilal Atilla Aksöz ile Mustafa Fidan'ın tüm çalışanlarının yeni yılını tebrik etmesinin ardından AOSB Bölge Müdürümüz Ersin Akpınar​, AOSB’mizin kuruluş yıllarında gazetelerde yer alan haberlerin kupürleri ile yaptığı sunumda, nereden nereye gelindiğine dikkati çekti.

​KURULUŞUNDAN BUGÜNE AOSB

​Akpınar, AOSB’mizin kuruluşundan bugüne kadar geçirdiği süreçleri incelediğinde önemli atımların 2000 yılından sonra başladığını ve son 10 yılda çok büyük aşama kaydettiğini gördüğünü belirterek, “Geçmişte görev yapan herkesi şükranla yad ederken, halen görevde bulunan yönetim kurulumuza emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bizler de OSB çalışanları olarak bu değerin kıymetini bilmeliyiz, elimizden ve zihnimizden gelenin en iyisini yaparak gelişmeye katkı sağlayacağımıza inanıyorum” dedi.

BU YIL 700 DÖNÜM ARSA TAHSİS EDİLDİ

Bölge Müdürümüz Akpınar, AOSB’de bu yıl 700 dönüm arsa tahsis edildiğini ve ellerinde tahsis edilecek arsa kalmadığını, bunun da 2020 yılı içinde yatırımların devam edeceğinin göstergesi olduğunu belirtti.

Üretimi gösteren en önemli göstergelerden birinin de elektrik tüketimi olduğuna dikkati çeken Akpınar, bu konuda bazı rakamsal verilere de dikkati çekti.​ ​Akpınar, “Adana’nın Ülke geneli elektrik tüketimindeki payı %3 civarındadır. AOSB elektrik tüketimi Adana tüketimindeki payı %21,2,​ ​OSB’mizdeki elektrik tüketiminin ise ülke tüketimindeki payı %0,63 civarındadır.​ ​Tüm OSB’ler içerisinde Adana OSB’nin tüketimdeki payı da %3,6 civarındadır” diye konuştu.

​KALİTELİ ALTYAPI

​Akpınar, bölgede elektrik ve kullanma suyundaki kayıp kaçak oranlarının düştüğünü, altyapı çalışmalarının başarısı sayesinde son günlerde Adana genelinde yaşanan sağanak yağışlarda herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığını ifade etti.

​HİZMET ÇEŞİTLİLİĞİ

​Bir yandan alt ve üst yapı, diğer yandan yeşil OSB çalışmalarının yanı sıra hizmet çeşitliliği ile sanayicilere daha fazla faydalı olmanın çabasında olduklarını ifade eden Bölge Müdürümüz Ersin Akpınar, bu kapsamda üniversiteler ile yapılan işbirliği, URGE projesi, Ar-Ge eğitimleri ve Kamu kampüsü çalışmaları hakkında da bilgi verdi.

Akpınar, konuşmasının sonunda, kendilerine rahat ve uyumlu bir çalışma ortamı sunan yönetim kurulu ve özveri ile çalışan tüm mesai arkadaşlarına teşekkür ederek, yeni yıllarını kutladı.

​Konuşmaların ardından yıl içinde başarılı çalışmalar yapan personele ödülleri verildi.

Yayın Tarihi: 31/12/2019
Görüntüleme: 419