AOSB Yönetimimiz Kadın Sanayicilerle Kahvaltıda Buluştu

AOSB Yönetimimiz Kadın Sanayicilerle Kahvaltıda Buluştu

ADANA/ Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Başkanlığımız, 2018 yılının ilk toplantısında kadın sanayicilerle bir araya geldi.  Toplantıda geçen yılın değerlendirmesi yapılarak,  2018 ‘deki çalışmalar konusunda bilgi verildi.

AOSB Başkanımız Bekir Sütcü, Başkan Vekilimiz Ömer Kaya, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Hikmet Aslan, Yusuf Kara ve Selahattin Onatça, Denetim Kurulu Üyelerimiz Hilal Atilla Aksöz ve Mustafa Fidan ile Bölge Müdürümüz Mustafa Keskin, kadın sanayicilerimizle sabah kahvaltısında bir araya geldiler.

Başkanımız Bekir Sütcü, Kimteks Tekstil İnşaat Ticaret ve Sanayi A.Ş. Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı Ayça Çelik’in başkanlığındaki kadın sanayicilerin yoğun katılım gösterdiği toplantıdaki konuşmasında, bu platformu kurmadaki amaçlarının ikinci nesil sanayiciler arasında birlik, beraberlik ve kaynaşmayı sağlamak olduğunu söyledi.

2017 yılının genel bir değerlendirmesini yaparak, 2018 yılı hedeflerinden de söz eden Başkanımız Bekir Sütcü, AOSB’nin Türkiye’deki sanayi bölgeleri arasında ilk 5’te yer aldığını, üretim ve istihdam açısından oldukça verimli bir yıl geçirdiklerini, kapasite kullanımında son 3 yılın rekorunu kırdıklarını vurguladı.

 

EN ÇEVRECİ OSB

Başkanımız Sütcü, 500’e yakın sanayi kuruluşu ve yıllık yaklaşık 1 milyar dolar ihracat ile ekonomiye güç veren AOSB’nin Türkiye’nin en çevreci Sanayi Bölgeleri arasında yer aldığını da kaydetti. Başkanımız Sütcü, “Her yıl ortalama 35-40 bin civarında ağaç dikimi yapıyoruz. Ayrıca isteyen sanayi kuruluşlarına hatıra ormanı oluşturmaları için alan tahsis ediyoruz” dedi.

EĞİTİMLERDEN OLUMLU DÖNÜŞ ALDIK

Kurdukları AOSB Akademi ile sanayicilere ve çalışanlarına eğitim desteği de sağladıklarını ifade eden Başkanımız Sütcü, 2017 yılındaki eğitimlerle ilgili aldıkları olumlu geriş dönüşlerin kendilerini mutlu ettiğini bildirdi. Başkanımız Sütcü,  bu hizmetlerinin 2018 yılında da süreceğini, verilecek eğitimlerin konusunun ise sanayiciler ve çalışanlarla yapılan anketlerden çıkan sonuçlara göre belirleneceğini kaydetti.

 AOSB’nin kuruluş gereği karma bir sanayi bölgesi olduğuna dikkat çeken Başkanımız Sütcü, 2018 yılı hedeflerine de değinerek, “Sanayi Bölgemiz adeta bir kenti andırıyor. Yatırımcılarımızın ve çalışanlarımızın ihtiyaçlarını karşılayacak her türlü olanağı sağlıyoruz” diye konuştu.

 

YARARLI OLACAK BÜTÜN PROJELERİN ARKASINDAYIZ

Toplantının sonunda talep ve görüşlerini paylaşan kadın sanayiciler Yönetim ve Denetim Kurulu Üyelerimize teşekkür ederken, Başkanımız Sütcü AOSB için faydalı olacak tüm projelerin destekcisi olacaklarının sözünü verdi.

Yayın Tarihi: 18/01/2018
Görüntüleme: 732