AOSB Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu'nda mezuniyet sevinci

AOSB Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu'nda mezuniyet sevinci

AOSB Yönetim Kurulu Başkanımız Bekir Sütcü:

“MYO’da ara değil; aranan elamanlar yetişiyor”

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgemizde (AOSB) Çukurova Üniversitesi‘ne bağlı eğitim-öğretim veren Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun 2017-2018 dönemi mezunları törenle okullarına veda etti. AOSB Başkanımız Bekir Sütcü, yüksekokulun “ara eleman değil, aranan eleman” yetiştirdiğini belirterek, okulun önemine vurgu yaptı.

Tekstil, giyim, ayakkabı ve deri, makine ve metal teknolojileri, mimarlık ve şehir planlama, elektronik ve otomasyon, elektrik ve enerji, tekstil laboratuarı olmak üzere toplam 6 bölümde eğitim- öğretim verilen AOSB Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’ndan mezun olan 53 öğrenci için Bölge Başkanlığı Seyhan Salonumuzda tören düzenlendi.

AOSB Yönetim Kurulu Başkanımız Bekir Sütcü, törendeki konuşmasında, okulun ülke ekonomisine, ihracatına ve istihdamına katkı sağlayacak nitelikli öğrenciler yetiştirme hedefi doğrultusunda önemli bir boşluğu doldurduğunu anlattı.

Sütcü, "Öğrencilerimize şu mesajı vermek istiyorum; eskiden sizler için ‘ara elaman’ derlerdi. Şimdi o söylemin yerine ‘aranan elaman’ ifadesini kullanıyoruz. Ben burada 23 yıllık bir sanayiciyim. Şirketimizde 1000’in üzerinde çalışanımız var. MYO’da okuyup şirketimizde istihdam ettiğimiz öğrenciler de var. OSB’mizin yerleşkesinde bulunan bu güzide okulumuz hem sizler, hem de bizim için fırsattır. Öğrencilerimizin özellikle bu fırsatı değerlendirmelerini istiyorum. Sanayiciler şu anda üniversite mezunu veya mühendislerin yanı sıra ‘aranan’ dediğimiz sizler gibi donanımlı elemanlara gereksinim duyuyor.”dedi.

Sütcü, yönetim kurulu olarak bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da Teknik Bilimler MYO’nun gelişmesi için her türlü desteği vereceklerini ifade etti.

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar ise 7033 sayılı yasaya göre, Yükseköğretim Kurulu’nun OSB’lerde kurulan MYO’larda öğrenim görecek öğrenciler için eğitim desteği verilmesine ilişkin usul ve esasları belirlediğini söyledi. Bu kapsamda eğitim desteği sağlanan 8 MYO’dan biri olduğunu belirten Kibar, “Yüksekokulumuz, akademik kadroları ve modern altyapısıyla güçlü bir temel eğitime sahiptir” dedi.

AOSB, OKULDA MAKİNE ATÖLYESİ KURUYOR

Teknik Bilimler MYO’da eğitim niteliğini artırabilmek için AOSBmiz tarafından ‘Makine Atölyesi’ inşa edilmeye başlandığı müjdesini veren Rektör Kibar, “Bu önemli destek için AOSB Başkanımız Bekir Sütcü ve yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

MYO’da ilk üçe giren öğrencilere plaket ve çeşitli hediyelerin sunulduğu törende, dönem birincisi Resul Ünal, yaş kütüğüne plaket çaktı.

İŞYERİ EĞİTİMİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Mezuniyet töreninde Çukurova Üniversitesi AOSB Teknik Bilimler MYO ile AOSB Bölge Başkanlığımız arasında okulda kayıtlı ön lisans öğrencilerinin; eğitimlerinin son yarıyılında okudukları program ile ilgili işletmelerde mesleki uygulama yapmalarına yönelik işbirliği protokolü imzalandı. Protokolü imzalayan Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar ve AOSB Bölge Başkanımız Bekir Sütcü protokolün tüm öğrenciler için hayırlı olmasını temenni ettiler.

Mezuniyet törenine Türk Telekom Adana Bölge Müdürü Yılmaz Tohumoğlu, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Nigar Yarpuz Bozdoğan, AOSB Denetim Kurulu Üyelerimiz Hilal Atilla Aksöz ve Mustafa Fidan, AOSB Bölge Müdürümüz Mustafa Keskin, öğretim üyeleri, öğrenciler ile aileleri katıldı.

Tören sonunda öğrenciler sahnede toplu halde keplerini havaya atarak, mezuniyetlerini kutladılar.

 

Yayın Tarihi: 08/06/2018
Görüntüleme: 788