AOSB, Rusya ile ticaret bağını güçlendirecek

AOSB, Rusya ile ticaret bağını güçlendirecek

Rusya Federasyonu Ankara Ticaret Mümessili Aydar Gaşigullin ve Rus-Türk Ticaret Evi (ROST) Yönetim kurulu Başkanı Kadir Kurtuluş, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgemizi (AOSB) ziyaret etti.

Adana Sanayi Odası tarafından düzenlenen “Rusya Federasyonu Ülke Günü” etkinliğine konuşmacı olarak katılmak üzere kente gelen Rusya Federasyonu Ankara Ticaret Mümessili Aydar Gaşigullin ve Rus-Türk ticaret Evi (ROST) Yönetim kurulu Başkanı Kadir Kurtuluş, bu etkinlik öncesi Bölgemize ziyarette bulundu.

Gaşigullin ve Kurtuluş, AOSB Başkanlık Binamızdada, AOSB Yönetim Kurulu Üyemiz M. Nedim Büyüknacar ve Denetim Kurulu Üyemiz Mustafa Fidan tarafından konuk edildi.

Konuklarına, Bölgemizin yatırım, istihdam, üretim ve ihracatıyla ilgili bilgiler veren Fidan

Bölgede yatırımları bulunan iş insanları olarak, Türkiye ve Rusya arasındaki ticari bağların güçlenerek artmasını arzu ettiklerini kaydetti.

Rusya Federasyonu Ankara Ticaret Mümessili Aydar Gaşigullin ise 4 yıl önce geldiği Adana’da Bölgemizi ziyaret ettiğini anımsatarak, Türkiye ve dolayısıyla Adana arasındaki ticari ilişkileri geliştirmek istediklerini dile getirdi.

Firma ziyaretleri gerçekleştirdiler

Gaşigullin ve Kurtuluş, daha sonra AOSB Yönetimimiz ile birlikte Rusya ile iş bağlantıları olan Ares Isı ve Kimteks Tekstil’in yanı sıra Fibatek Plastik ve Ambalaj ve Abdioğulları Plastik ve Ambalaj Sanayi firmalarını ziyaret ettiler.

Ares Isı Yönetim Kurulu Başkanı Yahya Abalı, Kurtuluş ve Gaşigullin’e, firmalarının üretimleriyle ilgili bil verirken, Kimteks Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Gözek de konuklarına Rusya ile yaptıkları ticaretten söz etti.

Gaşigullin ve Kurtuluş, daha sonra gittikleri Fibatek firmasının yetkilileriyle de bir süre görüşme yaptı. Fibatek firması yetkilileri, konuklarına Rusya’da kurdukları fabrikayla ve üretimleriyle ilgili bilgiler aktardı.

Rusya Federasyonu Ankara Ticaret Mümessili Aydar Gaşigullin ve Rus-Türk Ticaret Evi (ROST) Yönetim kurulu Başkanı Kadir Kurtuluş, Bölgemizdeki son firma ziyaretini ise Abdioğulları Plastik ve Ambalaj Sanayi’ne gerçekleştirdi.

Ziyarette, Yönetim Kurulu Üyesi Salih Sütcü, konuklarına yatırımları ve firmalarındaki üretimleri ile ilgili bilgiler verdi.

Yayın Tarihi: 27/09/2018
Görüntüleme: 581