AOSB’mizin  “En yeşil fabrikaları” belirleniyor

AOSB’mizin “En yeşil fabrikaları” belirleniyor

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Başkanlığımızın çevreye ve doğaya duyduğu sorumluluktan hareketle bu yıl 3’üncüsünü düzenlediği ‘En Yeşil Fabrika Yarışması’na başvuran 18 firmanın peyzaj alanlarında gözlem ve değerlendirme çalışmalarına başlandı.

Denetim Kurulu Üyemiz Hilal Atilla Aksöz, Yönetim Kurulu Üyemiz Selahattin Onatça, Kastamonu Entegre Adana Fabrikası Direktörü Ergin Turan, Bölge Müdürümüz Mustafa Keskin, İK ve İdari İşler Müdürümüz Ayhan Uçak, İdari İşler Şefimiz Tolga Toybukoğlu’ndan oluşan komisyon, belirlenen kriterler ışığında en güzel fabrika bahçesini tespit etmek üzere saha gezilerine başladı.

Komisyon üyelerimiz, “Bahçelerin, genel görünüşleri, maksimum faydalanma durumu, yeşil alan oranı, bitki, mekan uygunluğu; kullanılan aksesuarlar, budama ve şekil verilmiş bitkiler, bahçe sulama sistemi, firma içi yabani ot durumu, işletme dışı çevre dizayn ve bakımı” kriterleri doğrultusunda, yarışmaya katılan fabrikalarda incelemelerde bulundu. Firma yetkilileri, komisyon üyelerimizi fabrikalarının bahçelerini gezdirip, yaptıkları yeşillendirme çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

AOSB’mizde kalite ve çeşitlilik konusunda daha üst seviyede bahçelerin oluşturulmasını teşvik etmek amacıyla yapılan yarışmada ilk 3’e giren en yeşil fabrikalara 41. kuruluş yıldönümü törenimizde ödül olarak “manolya ağacı” verilecek. “Bitki dizaynı kapsamında belirlenen kriterlere uyan işletmelere ve yine işletme dışı çevre dizayn ve bakımı kapsamında belirlenen kriterlere uyan işletmelere 2 farklı dalda mansiyon ödülleri” takdim edilecek.

Yayın Tarihi: 24/04/2018
Görüntüleme: 570