AOSB’mizden Kan Bağışı

AOSB’mizden Kan Bağışı

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Başkanlığımız ile Kızılay Adana Şube Başkanlığı’nın organizasyonuyla her yıl olduğu gibi bu yıl da kan bağışında bulunuldu. Kızılay Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, kış aylarında kan stoklarının azaldığını, bu nedenle bu aylarda yapılan bağışların daha büyük önem kazandığını belirterek, AOSB Başkanlığımızı duyarlılığından dolayı kutladı.

AOSB Başkanlığı binamızda gerçekleştirilen kan bağışına, AOSB yönetimimiz, sanayicilerimiz ile çalışanları yoğun ilgi gösterdi. Kızılay’ın tam donanımlı gezici kan bağışı aracında gerekli tetkikler yapıldıktan sonra kan bağışı alınan AOSB ailemiz kan vermenin manevi huzurunu yaşadı.

Kızılay Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, AOSB’mizin, bir yandan üretim yaparak bölge ve ülke ekonomisine katkı sunduğunu, diğer yandan yarattığı istihdamla insanlara aş ve ekmek kapısı olduğunu anımsatarak, “AOSB Başkanlığı bu değerli katkılarla kalmayıp, tam bir sosyal sorumluluk örneği gösteriyor. Başta Yönetim Kurulu Başkanı sayın Bekir Sütcü ve yönetimi olmak üzere tüm sanayicilere ve çalışanlarına bu duyarlı davranışlarından dolayı Türk Kızılay’ı adına teşekkür ediyorum” dedi.

Kış aylarında kan stoklarının azaldığına dikkati çeken Ramazan Saygılı, AOSB’nin her yıl bu aylarda kan bağışı yaparak yaptıkları iyiliğe daha farklı anlam kattıklarını ifade etti. Saygılı, “Kış aylarında insanlarımız gribal enfeksiyonla karşı karşıya oluyor. Bu nedenle gönüllü kan bağışçılarımızın sayısında ciddi düşüş oluyor. Oysa hayat kurtaran kana yılın her ayında ihtiyacımız bitmiyor” diye konuştu.

AOSB Başkanlığımızda saat 10.0’da başlayan kan bağışı 16.30’a kadar devam etti.

Yayın Tarihi: 15/02/2018
Görüntüleme: 589