AOSB Kadın Sanayiciler Plastformu Güney Odak Enerji’yi ziyaret etti.

AOSB Kadın Sanayiciler Plastformu Güney Odak Enerji’yi ziyaret etti.

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığımızın öncülüğünde, kadın sanayiciler arasında dayanışma ve güç birliğinin sağlanması amacıyla oluşturulan Kadın Sanayiciler Platformumuz firma ziyaretlerini sürdürüyor.
 
Kadın Sanayiciler Platformu üyelerimiz,  Bölgemizde faaliyet gösteren Güney Odak Enerji firması ziyaretinde, firmanın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Finans Müdürü Bernay KARACA tarafından konuk edildiler.
 
KARACA, konuklarına firmalarını tanıtırken, 8000 m2 kapalı, 6000 m2 açık alan da; basınçlı kapalı devre boylerler, krom galvaniz açık ve kapalı devre depo, bakır, krom, alüminyum, galvaniz panel ve kollektör imalatı yaptıklarını bildirdi. KARACA, 2011 yılında ise makine parkurlarını genişleterek, vakum tüplü güneş enerjisi imalatına da başladıklarını ifade etti ve  “Her zaman daha hizmet daha sağlıklı ve kaliteli ürünler sunabilmek için güneş enerjisi sektöründe yerimizi aldık” dedi.

Güneş enerjisi ve su ısıtma sistemleri sektöründe, dünya standartlarında üretim yapma hedefi ile çalıştıklarını anlatan Bernay KARACA,  Türkiye’nin 14 ilinde ki şubeleriyle,  70’in üzerinde bayilerinin bulunduğu bilgisini verdi.

Firma ziyaretinin devamında, Ç.Ü.Adana Organize Sanayi Bölgesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof.Dr. Nigar YARPUZ BOZDOĞAN,  3+1 işyeri eğitimi programına ilişkin bilgilendirme yaptı.  BOZDOĞAN, öğrencilerin meslek elemanı olarak görev yapacakları işyerlerindeki sorumluluklarını, işçi-işveren ilişkilerini, organizasyon, üretim ve iş güvenliği sistemlerini ve yeni teknolojileri tanımalarını sağlayıcı faaliyetlerde bulunmaları amacıyla başlatılan program için Kadın Sanayicilerden destek istedi.


Ç.Ü.Adana Organize Sanayi Bölgesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından gerçekleştirilen uygulamayla, Bölgemizde faaliyette olan işletmelerin ihtiyacı doğrultusunda nitelikli bireyler yetişeceğinin altını çizen Prof.Dr. Nigar YARPUZ BOZDOĞAN, uygulamanın sanayi ile üniversiteyi yakınlaştırdığını ve ortak projelere imza atılmaya başlanabileceğinin altını çizdi. 3+1 Eğitim Modeli ile, Ç.Ü.Adana Organize Sanayi Bölgesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda  eğitim alan bir öğrencinin, iş yeri uygulaması kapsamında Bölgemizde bir işletmeye yerleştirilebileceğini, böylelikle mezun olduktan sonra öğrencilerin daha kolay iş bulmasının sağlanacağını dile getirdi.

Yayın Tarihi: 09/11/2018
Görüntüleme: 434