AOSB’den Yeşil Türkiye’ye Destek

AOSB’den Yeşil Türkiye’ye Destek

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla başlatılan ‘’Gelece Nefes’’ temalı fidan dikme kampanyasına Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğümüz de destek verdi.

Türkiye’de ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun çevreye olan duyarlılığına katkı sağlamak ve son zamanlarda çıkan yangınlar sebebiyle zarar gören alanları yeniden ağaçlandırmak için düzenlenen ‘’Geleceğe Nefes’’ kampanyasına çevreci misyonuyla fark yaratan Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Müdürlüğümüz de destek verdi.

Türkiye’nin 2023 noktasında eş zamanlı olarak, 11 milyon ağacın toprakla buluşturulması amacıyla düzenlenen etkinliğe AOSB Yönetim Kurulu Başkanımız Bekir Sütcü, Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Ömer Kaya, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Yusuf Kara, Selahattin Onatça, Nedim Büyüknacar, Denetim Kurulu Üyelerimiz Hilal Atilla Aksöz, Mustafa Fidan, AOSB Bölge Müdürümüz Ersin Akpınar ve AOSB birim müdürlerimiz ve çalışanlarımız katıldı.

‘’En çevreci OSB’’ misyonuyla her yıl binlerce fidan dikimi yapan ve ağaçlandırmayı özendirmek için bölge içerisinde çeşitli yarışmalar düzenleyerek sanayicilerin de desteğini alan AOSBmizde ‘’Geleceğe Nefes’’ kampanyası kapsamında 1111 adet ağaç dikildi.

Doğal dengenin sağlanması, bireylere temiz, sağlıklı, bol oksijenli hava imkanı sunmasının yanı sıra, çevresindeki toksit ve radyoaktif havayı emmesi gibi sayısız faydaları bulunan ağaçlandırma çalışmalarını öncelikleri arasına alan AOSBmizin ağaç dikme etkinliği şenlik havasında geçti.

Bölge sınırları içerisinde yer alan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı Ceyhan ve Seyhan Caddesi’nde gerçekleştirilen etkinlikte, Başkanımız Bekir Sütcü, Adana Organize Sanayi Bölgesi, olarak misyon gereği çevreye ve doğaya dost projeler gerçekleştirdiklerini kaydetti. ‘’En Çevreci ve En Yeşil OSB’’ olma hedefiyle 3 yılda 155 binden fazla fidan dikimi gerçekleştirdiklerini belirten Sütcü, ‘’Geleceğe Nefes’’ kampanyasından memnuniyetini dile getirdi.

1111 adet fidanı toprakla buluşturmanın gururunu yaşadıklarını ifade eden Sütcü, gelecek nesillere bırakılacak yeşil bir Türkiye ortaya çıkarmak için üstlerine düşen görevi yerine getireceklerini belirtti.

Yayın Tarihi: 14/11/2019
Görüntüleme: 290