AOSB’de AR-GE Merkezlerinin Sayıları Artacak

AOSB’de AR-GE Merkezlerinin Sayıları Artacak

Adana Vali Yardımcısı Süzen ile Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Özdoğan, AOSB Bölge Müdürümüz Ersin Akpınar ile sanayi kuruluşlarını ziyaret etti.

Vali Yardımcısı Murat Süzen ile Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Remzi Özdoğan, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölge Müdürümüz Ersin Akpınar ile bölgemizde faaliyet gösteren firmaları ziyaret etti.

Vali Yardımcısı Süzen ve Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdrü Özdoğan, Bölgemizi ziyaretlerine Bölge Müdürümüz Ersin Akpınar’ı ziyaretle başladılar. Akpınar’dan bölgedeki çalışmalar, yatırımlar, istihdam ve bölgede AR&GE çalışması yapan firmalar gibi bir çok konuda bilgi alan Süzen, ardından fabrika ziyaretleri gerçekleştirdi.

Vali Yardımcısı Süzen, Özdoğan ve Akpınar, ilk ziyaretlerini, insanların, hayatın her alanında ihtiyaç duydukları, yapıların temel girdisi olan, demir - çelik sektöründe yıllardır ekonomik, kaliteli ve istikrarlı hizmet veren Güney Çelik A.Ş’ye gerçekleştirdiler. Firmanın Genel Müdür Hamza Menemencioğlu, konuklarına kurdukları AR&GE Merkezi’nde yaptıkları çalışmalar konusunda bilgi verdi. Menemencioğlu, Dünyadaki yenilikleri takip ederek daha güvenli, çevre dostu, ekonomik ve inovatif ürünler sunmak için Kalite, Ar-Ge, Pazarlama, İnsan Kaynakları, Yönetim gibi tüm altyapılarını sürekli iyileştirmeyi, hedef olarak benimsediklerini bildirdi. Vali Yardımcısı Süzen ve beraberindekiler, daha sonra, Ar&Ge Tesislerinde incelemelerde bulundular.

Enerjiyi, uluslararası standartlarda yaptığı üretimle güce dönüştüren Beta Transformatör’ü de ziyaret eden Vali Yardımcısı Süzen ve beraberindekiler, burada Genel Müdür Hakkı Mert Dağsuyu ve Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Cenk Dağsuyu tarafından konuk edildiler.

Beta ve MFC markalı ürünlerini, yenilikçi vizyonuyla büyütmeye devam eden firmanın Genel Müdürü Dağsuyu, Ar&Ge Tesislerini gezdirdiği konuklarına, Kasım 2017 itibarı ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın denetim ve değerlendirmesi neticesinde Ar-Ge merkezi belgesini almaya hak kazandıklarını anımsattı. Dağsuyu, Ar-Ge merkezlerinde; elektrik-elektronik mühendisi, makine mühendisi, endüstri mühendisi, enerji sistemleri mühendisi gibi farklı disiplinlere sahip personellerin görev yaptığı bilgisini verdi. Dağsuyu, hedeflerinin yenilikçi bakış açısı ile pazarda rekabet gücü yüksek inovatif ürünlerle ülke ekonomisine katkı sunmak olduğunu belirterek, ziyaretten dolayı konuklarına teşekkür etti.

Vali Yardımcısı Süzen, ziyaretler sonrasında, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgemizin bölge ekonomisi açısından önemine dikkati çekerek, bu konuda özverili çalışmalar gerçekleştiren sanayicilerimizin her zaman yanında olduklarını, özellikle Ar&GE Merkezlerinin sayısının artmasının kendilerini mutlu ettiğini, bunların sayısının daha da artması için desteklerini esirgemeyeceklerini sözlerine ekledi.

Yayın Tarihi: 01/02/2019
Görüntüleme: 315