AOSB AKADEMİ’DE “DAHİLDE İŞLEME REJİMİ” KONULU SEMİNER

AOSB AKADEMİ’DE “DAHİLDE İŞLEME REJİMİ” KONULU SEMİNER

Sanayiciler ve çalışanlarına eğitim desteği sağlayan AOSB Akademi’de, imalatçı ihracatçı firmaların hammadde maliyetlerinin düşürülmesi ve finansman sorunlarına katkı sağlanmasına yönelik olarak düzenlenen önemli bir gümrük uygulaması olan “Dahilde İşleme Rejimi” konusunda seminer verildi.

AOSB Bölge Müdürlüğü Ceyhan Salonunda gerçekleşen eğitimde, Subaşı Gümrük Müşavirliği Proje Teşvik Departman Müdürü Aytaç Varol, “Dahilde İşleme Rejimi” uygulamasını tüm yönleriyle değerlendirdi.

İthalat aşamasında eşyalara uygulanan çeşitli vergi ve izinlerden muaf olabilmek için Dahilde İşleme İzin Belgesi’nin alınması hususunun firmalar için önem arz ettiğine dikkati çeken Subaşı, uygulamanın tüm aşamaları konusunda bilgi verdi.

Subaşı, “Dahilde işletme rejiminin genel isleyişi, rejimin getirdiği avantajlar, sağladığı vergi istisna ve muafiyetleri, firmaların kapasite raporu ve üretim surecinin analizinin önemi, belge alınması, revize ve kapatma işlemleri, telafi edici vergi hesaplaması” konularına değindiği sunumunun ardından katılımcıların sorularını yanıtladı.

Yayın Tarihi: 30/01/2020
Görüntüleme: 196