AOSB AKADEMİ’DE YILIN İLK EĞİTİMİ

AOSB AKADEMİ’DE YILIN İLK EĞİTİMİ

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğünce, sanayiciler ve çalışanlarına eğitim desteği sağlamak amacıyla 2014 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren AOSB Akademi’de yılın ilk eğitimi düzenlendi.

AOSB Bölge Müdürlüğü Seyhan Salonu’nda, Adana Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası iş birliğinde gerçekleştirilen eğitime, Adana Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Güney Yılmaz ve Mali Müşavir Adem Eliş konuşmacı olarak katıldı.

Başkan Güney Yılmaz, “Muhtasar Beyannamesi ve SGK Aylık Prim Hizmet Bildirgesi Birleştirilmesi” konulu eğitimde, 193 sayılı Gelir Vergisi Kanununun 98/A maddesi ile 5510 sayılı Kanunun 86. Maddesinin 13. Fıkrasına dikkati çekti. Yılmaz, buradaki amacın; vergiye uyum maliyetlerinin azaltılması, gönüllü uyumun teşvik edilmesi, kayıt dışı ekonomi ile mücadelede etkinliğin artırılması ve bürokrasinin azaltılması olduğunu bildirdi.

Yılmaz, “bu uygulama kapsamına girenler, muhtasar ve prim hizmet beyannamesinin tanımı, beyannamenin verilme şekli, ne zaman ve nereye verileceği ve idari para cezaları ile meslek mensuplarının sorumluluğu” gibi birçok konuda katılımcılara bilgi verdi.

Adana Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Güney Yılmaz ve Mali Müşavir Adem Eliş, yoğun ilgi gören eğitimin sonunda katılımcıların sorularını da yanıtladı.

Yayın Tarihi: 17/01/2020
Görüntüleme: 208