Adana Valimiz Demirtaş, AOSB’de

Adana Valimiz Demirtaş, AOSB’de

Bölgemizde faaliyet gösteren firmalar Vali Demirtaş’ın ziyaretiyle moral buldu

 

Vali Demirtaş ; “Üreten, istihdam yaratan sanayicimizin yanındayız”

 

Adana Valimiz Mahmut Demirtaş, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Başkanlığımız ile bölgemizde faaliyet gösteren firmaları ziyaret ederek, üretim, istihdam, AR-GE ve ihracat konularında bilgiler aldı.

 

Vali Demirtaş, AOSB Yönetim Kurulu Başkanımız Bekir Sütcü, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Yusuf Kara, Selahattin Onatça ve Denetim Kurulu Üyelerimiz Mustafa Fidan ile Bölge Müdürümüz Mustafa Keskin’in eşlik ettiği ziyaretlerine Beta Transformatör ile başladı.

 

Valimiz Demirtaş ve OSB Yönetim Kurulumuzu karşılayan firma yöneticilerinden Cenk Dağsuyu, ana faaliyet konularının güç transformatörleri, dağıtım, kuru tip ve pad-mounted transformatörleri ile transformatör bakım ve onarımı olduğunu bildirdi. Dağsuyu, yenilikçi bir firma olduklarını belirterek, “Sektöre yeni teknolojik ürünler geliştirmek, katma değerli inovatif ürünler sunmak ve ihracatı artırmak amacıyla yenilikçiliği destekleyen bir strateji izliyor ve bu amaçla Adana’nın 4. AR-GE Merkezini kurmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

 

Demirtaş, Beta’nın ardından Apro Alüminyum Profil Sanayi Tesislerini ziyaret etti. Burada firma yöneticilerinden Ayşen Sivaslıoğlu, işletmeleriyle ilgili bilgiler verirken, sektörlerinde uluslararası kalite standartlarında üretim yaptıklarını belirterek, konuklarına tesisleri gezdirdi.

 

Demirtaş günün son ziyaretini ise Tezkim Tarımsal Kimya A.Ş. firmasına gerçekleştirdi. Alternatif enerji kaynaklarından birisi olan biyoetanol yatırımını 2008 yılında tamamlayarak üretime başlayan firmanın yöneticilerinden Ahmet Tezcan tarafından karşılanan konuklar, fabrikadaki üretimi incelediler.

Ahmet Tezcan, burada yaptığı açıklamada, ülkemizin yeni ve yenilenebilir enerji kaynakları vizyonuna; tarımsal gelişim, doğal dengenin korunması ve dışa bağımlılığın azalması konularında destek vermenin haklı gururu içerisinde olduklarını ifade etti.

 

Ayrıca AOSB Başkanlığımızda Yönetim Kurulu Başkanımız Bekir Sütcü’den yeni yatırımlar, üretim, ihracat ve yurt dışı iş gezilerine yönelik bilgi alan Demirtaş, Adana’nın her alanda hak ettiği konuma ulaşması için kentin tüm dinamikleri ile iş birliğini kararlılıkla sürdürecekleri mesajını verdi.

 

Demirtaş’ın, AOSB’ye ziyaretlerinin kendilerine güç verdiğini, motivasyonlarını yükselttiğini ifade eden Başkanımız Sütcü ise kalkınmanın yolunun üretim, istihdam ve ihracattan geçtiği bilinciyle hareket ederek, sorumluluklarını yerine getirme çabasında olduklarını söyledi.

 

Demirtaş, AOSB’deki ziyaret ve incelemeleri sonunda; üreten, istihdam yaratan sanayicilerin yanında olduklarını belirterek, bunun için çaba sarfeden tüm yatırımcılara teşekkür ettiğini bildirdi.

Yayın Tarihi: 24/09/2018
Görüntüleme: 568