Adana milletvekilleri Barut ve Şevkin Bölgemizi ziyaret ettiler.

Adana milletvekilleri Barut ve Şevkin Bölgemizi ziyaret ettiler.

CHP Adana Milletvekillerimiz Ayhan Barut ve Dr. Müzeyyen Şevkin, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgemize (AOSB) ziyaretlerinde, AOSB Yönetim Kurulu Başkanımız Bekir Sütcü, Yönetim Kurulu üyelerimiz Yusuf Kara, Selahattin Onatça ve AOSB Bölge Müdürümüz Mustafa Keskin tarafından karşılandılar.

AOSB Yönetim Kurulu Başkanımız Bekir Sütcü, milletvekillerimize, bölgemizin kuruluşu, yatırımlar ve yeni projelerle ilgili bilgiler verdi.

Yönetim Kurulu Başkanımız Sütcü, AOSB genelinde yaklaşık 40 bin kişinin istihdam edildiğini belirterek, “Türk Sanayisinin Güney’deki Üssü konumunda olan Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgemizdeki sanayi parsellerimizin toplam alanı 10 bin 748 dönüm. Yatırımcılarımıza tahsis edilebilecek durumda olan ve farklı yüzölçümlerine sahip 41 adet sanayi parselimiz bulunmaktadır. Tahsis edilebilecek arsaların toplam alanı ise 438 dönüm. Yatırımcılarımız için alt ve üst yapısı hazır, sorunsuz bir bölgede, hiç bir ilave ücret talep etmeden, metrekaresi 150 TL gibi uygun bir ücretle arsa sahibi olma fırsatı sunuyoruz. Ülke ve bölge ekonomisinin kalkınması için Sanayi Bölgemizde istihdamı artırma çabasındayız” dedi.

TBMM 27. Dönem Milletvekilleri Ayhan Barut ve Dr. Müzeyyen Şevkin de ekonomik kalkınmada sanayinin önemine değinerek, “AOSB’mizin çalışmalarını yakından takip ediyoruz. AOSB Yönetim Kurulu, yatırım, üretim ve istihdam konularında çok başarılı çalışmalar gerçekleştiriyor. İstanbul Sanayi Odası'nın, Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması’nda 2017 yılı listesine giren AOSB’deki firmaları da AOSB Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Bekir Sütcü  ve Yönetim Kurulu üyelerimizin nezdinde kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz” ifadelerini kullandılar.

Yayın Tarihi: 06/08/2018
Görüntüleme: 406